Největší památková dotace v historii kraje! Lednice postaví multifunkční centrum

Brno, 7. dubna 2011 - Přidělení téměř půlmiliardové dotace z Integrovaného operačního programu Ministerstva kultury ČR na vybudování Multifunkčního centra v zámeckých jízdárnách a konírnách v Lednici již nic nestojí v cestě. Sdružení Multifunkční centrum zámek Lednice,  z.s.p.o., totiž v termínu splnilo hlavní podmínku ministerstva a do roka předložilo řídícímu orgánu fondu veřejnoprávní smlouvu o povolení stavby.

 

Hasek

Spolu se smlouvou předložilo potvrzením účinnosti od stavebního odboru Městského úřadu v Břeclavi včetně projektové dokumentace ke stavebnímu povolení.Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek označil získání příslušné dokumentace ve stanoveném termínu za manažerský úspěch sdružení právnických osob a ocenil, že uvolnění dotace ve výši 496 989 000 korun již nic nestojí v cestě.

„Výrazně oceňuji spolupráci kraje jak s obcí Lednice, tak se zájmovým sdružením a s Národním památkovým ústavem. Na jiných místech České republiky dochází k tomu, že ministerstvo kultury přehodnocuje priority a tam, kde nejsou připraveni a nemají vydaná potřebná povolení, tak může dojít k tomu, že přednost dostane jiný projekt. To není případ Lednice.“ řekl hejtman Michal Hašek..
že Lednicko-valtický areál je po Praze turisty nejnavštěvovanější památka v České republice.

Cílem projektu je nejen obnova barokních jízdáren a koníren v Lednici, jež jsou dílem věhlasného barokního architekta Jana Bernarda Fischera z Erlachu, ale i vytvoření kulturního a vzdělávacího centra se zaměřením na komponované kulturní krajiny. V rámci tohoto multifunkčního centra vznikne výuková expozice o Lednicko-valtickém areálu, což je po Praze nejnavštěvovanější památka v České republice, která je také  zapsána do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Dále tu bude výuková expozice o trvale udržitelném hospodaření v krajině, interaktivní expozice pro děti a mládež a informační centrum o Lednicko-valtickém areálu a biosférické rezervaci Dolní Morava. Multifunkční sál a učebny budou sloužit také studentům Masarykovy univerzity a Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...