Největší památková dotace v historii kraje! Lednice postaví multifunkční centrum

Brno, 7. dubna 2011 - Přidělení téměř půlmiliardové dotace z Integrovaného operačního programu Ministerstva kultury ČR na vybudování Multifunkčního centra v zámeckých jízdárnách a konírnách v Lednici již nic nestojí v cestě. Sdružení Multifunkční centrum zámek Lednice,  z.s.p.o., totiž v termínu splnilo hlavní podmínku ministerstva a do roka předložilo řídícímu orgánu fondu veřejnoprávní smlouvu o povolení stavby.

 

Hasek

Spolu se smlouvou předložilo potvrzením účinnosti od stavebního odboru Městského úřadu v Břeclavi včetně projektové dokumentace ke stavebnímu povolení.Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek označil získání příslušné dokumentace ve stanoveném termínu za manažerský úspěch sdružení právnických osob a ocenil, že uvolnění dotace ve výši 496 989 000 korun již nic nestojí v cestě.

„Výrazně oceňuji spolupráci kraje jak s obcí Lednice, tak se zájmovým sdružením a s Národním památkovým ústavem. Na jiných místech České republiky dochází k tomu, že ministerstvo kultury přehodnocuje priority a tam, kde nejsou připraveni a nemají vydaná potřebná povolení, tak může dojít k tomu, že přednost dostane jiný projekt. To není případ Lednice.“ řekl hejtman Michal Hašek..
že Lednicko-valtický areál je po Praze turisty nejnavštěvovanější památka v České republice.

Cílem projektu je nejen obnova barokních jízdáren a koníren v Lednici, jež jsou dílem věhlasného barokního architekta Jana Bernarda Fischera z Erlachu, ale i vytvoření kulturního a vzdělávacího centra se zaměřením na komponované kulturní krajiny. V rámci tohoto multifunkčního centra vznikne výuková expozice o Lednicko-valtickém areálu, což je po Praze nejnavštěvovanější památka v České republice, která je také  zapsána do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Dále tu bude výuková expozice o trvale udržitelném hospodaření v krajině, interaktivní expozice pro děti a mládež a informační centrum o Lednicko-valtickém areálu a biosférické rezervaci Dolní Morava. Multifunkční sál a učebny budou sloužit také studentům Masarykovy univerzity a Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN