Na výstavišti zbourají pavilón a nabídnou nové veletrhy

Brno, 25. března 2011 - Veletrhy Brno budou mít výrazně lepší hospodářský výsledek, než se očekávalo. Původní plány počítaly s odhadovanou ztrátou ve výši 120 miliónů korun, avšak konečný výsledek hospodaření za rok 2010 bude významně pod tímto odhadem z loňského prosince. Veletrhy očekávají v důsledku oživení ekonomiky a přijatých konsolidačních opatření pozitivní vývoj i v roce 2011.

03-vv-01

Letošní sezóna nabídne přes čtyřicet výstavních akcí včetně novinek, jež mají reprezentovat obory, které dosud v kalendáři brněnského výstaviště chyběly. Nejvýznamnější z nových výstav je mezinárodní veletrh elektroniky a elektrotechniky Ampér. Konat se bude na konci března a podle odhadů by na něj mohlo do Brna přijet až čtyřicet tisíc lidí. V půlce března se na výstavišti poprvé představil veletrh hraček ITEA. Chystá se i veletrh modelářství. Výstaviště čekají také stavební úpravy areálu.

 

Budoucnost veletržních objektů

Posledním přistavěným a nejmodernějším pavilónem na brněnském výstavišti je pavilón P. Jsou tu však i budovy zchátralé a nefunkční, které se výstaviště rozhodlo opravit či zbourat. Stejně jako loni padl pavilón R, kterému se kvůli vrstvě sněhu propadla střecha, nyní ho bude následovat i pavilón K. Kdysi se v něm předváděly nejrůznější novinky na trhu, posledních deset let však jen chátrá, a proto se vedení společnosti rozhodlo budovu srovnat se zemí. Má se tak stát v době konání stavebního veletrhu v dubnu. Uvažuje se o tom, že firmy, které se veletrhu zúčastní, by mohly pavilón rozebrat při živé ukázce práce nabízených stavebních strojů. Budovy v areálu brněnského výstaviště patří do památkově chráněné zóny a mají architektonickou hodnotu, proto musí demolici pavilónu K povolit i památkáři. Po tomto pavilónu už vedení veletrhů žádné další demolice v areálu brněnského výstaviště neplánuje.

03-vv-02

Průzkum po stavební i technické stránce ale letos čeká několik dalších budov. Jsou to hospodářsko-technické objekty a historická budova divadla, která má za sebou bohatou minulost. Například na prvním strojírenském veletrhu v roce 1959 zde každý den vystupovaly soubory z cizích zemí. Do plánů výstaviště patří také zateplení a modernizace pavilónu Z, který vznikl v roce 1958. Jeho kruhový tvar s kupolí však zůstane zachovaný.

Proměny se dočká i pavilón D. Jihomoravský kraj v něm chce zřídit Moravian Science Centre. Půjde o centrum, které interaktivně představí problematiku vědy hlavně dětem a mládeži. Jakmile kraj získá peníze z Evropské unie, budovu koupí a začne s její přestavbou. Pavilón přestane být součástí areálu výstaviště, hlavní vstup bude od hotelu Voroněž. Celý projekt má stát šest set miliónů korun.

(pk)


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  7  8
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF