Veletrh Prodítě společně s veletrhem hraček, modelování a rybaření

Brno, 10. března 2011 (MEDIAFAX) - Veletrh Prodítě nabídne od čtvrtka na brněnském výstavišti přehlídku kočárků, autosedaček a dalších potřeb pro děti, lákadlem má být skládací nočník. Akce se uskuteční poprvé společně s veletrhem hraček Itea, veletrhem Modelář a výstavou Rybaření.

 

Mimi

S účastí více než stovky vystavujících firem ze tří zemí veletrh Prodítě obsadí celkovou výstavní plochu 3539 metrů čtverečních. Své novinky představí přední dodavatelé na českém trhu, účast potvrdily mj. firmy Andys, Baby Design, Babypoint, Handy Praha, Sam Baby, Scarlett, Super Baby, Vydeko a další.

 

První den veletrhu je určený odborníkům. Veřejnost je do pavilonu V zvána od pátku 11. března do neděle 13. března. Pro malé návštěvníky je od pátku připraven doprovodný program Dětský svět. V sobotu si děti užijí legraci s Upírem Krejčím nebo Bubble show. Svůj talent mohou zúročit i v pěvecké soutěži Rodina má talent. Nedělní odpoledne bude patřit kouzelníkům – děti v maskách s jedním dospělým doprovodem mají vstup na výstaviště zdarma. Tradiční součástí programu je „Miniškola pro malé manekýnky a manekýny“ s dětskými módními přehlídkami, chystá se řada her a soutěží, velikonoční dílny, nebude chybět ani kolotoč, skákací hrad a další atrakce. Ve spolupráci s pelhřimovským Muzeem rekordů a kuriozit se pokusí návštěvníci veletrhu v průběhu čtyř dnů vytvořit nový příspěvek do největší internetové ZOO. Na ploše více než 60 metrů čtverečních by měla vzniknout kolekce zvířat vyskládaných z víček od PET lahví.

Z vystavovaných exponátů by se hitem mohl stát cestovní nočník, který rodiče mohou složit jako taštičku a dítě si ho na cestách může samo nosit. Na návštěvníky však budou čekat i muzeální kousky: kočárky pro děti i pro panenky, tak jak se vyvíjely a měnily svou podobu v posledních 150 letech. Výstavu připravuje muzeum Babiččiny kočárky z Kutné Hory, které své exponáty vůbec poprvé představí moravským zájemcům. „Do Brna přivezeme asi 25 kočárků, a to jak velkých, hlubokých i sportovních, tak kočárků pro panenky. Bude mezi nimi náš nejstarší kočárek z roku 1860 na loukotích s pletenou korbou, zajímavé jsou také maďarské kočárky Ikarus z meziválečných let,“ upozornila spolumajitelka muzea Alena Balýová.

Veletrh Prodítě se na brněnském výstavišti koná 10. až 13. března 2011. Letos se poprvé koná společně s veletrhem hraček a her Itea, který jinak probíhá pouze v Praze. Nabídku doplní ještě zcela nový veletrh Modelář, který mapuje nejnovější trendy v modelech a modelářství, a také tradiční výstava Rybaření.

Libor Popela

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF