Veletrh Opta přivítal pět tisíc návštěvníků

Brno, 28. února 2011 - Na brněnském výstavišti v neděli skončil mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie Opta. Jak vyplývá z předběžné závěrečné zprávy, v prvních dvou dnech na akci dorazilo více než 4500 registrovaných návštěvníků z 12 zemí a celková návštěvnost tak překoná hranici pěti tisíc lidí.

Optika2

Podíl zahraničních návštěvníků překročil 10 procent. Firmy podle pořadatelů představily některé zajímavé exponáty, které aspirují na prodejní hity letošní sezony, jako svítící sluneční brýle, nové značky obrub pro děti i dospělé, inteligentní doplňky k brýlím aj. Vedle nových kolekcí brýlí pro rok 2011 nechyběly ani exponáty z oblasti kontaktologie a přístrojová technika pro optiky, optometristy a oftalmology.

Zvýrazněná témata „mládež a teenageři“ a „sport a volný čas“ se u vystavovatelů i návštěvníků podle organizátorů setkala s příznivým ohlasem a přitáhla pozornost k sortimentu, který je v některých optikách neprávem opomíjen. "Dětské a juniorské kolekce se z kufrů a zadních částí expozic přesunuly do předních stojanů a vizuálně oživily nabídku veletrhu. Velká konkurence se sešla v kategorii sportovních brýlí, kde nechyběly nejznámější světové značky ani zajímavé novinky, které rozšiřují možnosti řešení pro sportovce s potřebou zrakové korekce," uvedl marketingový manažer akce David Pokorný.

Odborný doprovodný program poprvé probíhal v sobotu i v neděli a obsáhl škálu témat od novinek v brýlových i kontaktních čočkách až po zdravotní a ekonomické aspekty práce očního optika. Pošesté se na veletrhu udělovaly ceny nejlepším exponátům. Ceny Top Opta 2011 získala pětice vystavovatelů, např. Metzler International (dětská obruba Čtyřlístek), EYE 2000 (juniorská obruba Zenkid s výměnnými očnicemi) nebo Optimum Distribution CZ&SK (roztok BioTrue k péči o všechny druhy měkkých kontaktních čoček). Premiéru měla soutěž Top Opta odborné veřejnosti, o jejímž výsledku rozhodlo anonymní hlasování. Vítězem se staly silikonové multifunkční doplňky Friend, které prezentovala společnost Color-Optik.

Na 17. mezinárodním veletrhu oční optiky, optometrie a oftalmologie Opta se prezentovalo 153 firem z 18 zemí, firmy své expozice rozložily na ploše bezmála 3700 metrů čtverečních. Veletrh se na brněnském výstavišti konal 25. až 27. února 2011. V roce 2010 se akce zúčastnilo celkem 195 firem z 26 zemí, jejich expozice zabraly plochu bezmála 4000 metrů čtverečních. Na výstaviště si tehdy našlo cestu přes 5500 návštěvníků, z toho přes 800 jich přijelo ze zahraničí.

Libor Popela

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF