Na veletrh Amper je už přihlášeno přes 500 vystavovatelů

Brno, 24. února 2011 - Mezinárodní veletrh elektrotechniky a elektroniky Amper se letos poprvé uskuteční na brněnském výstavišti. Jak v úterý informovali zástupci pořadatelské společnosti Terinvest, v současné době je na akci přihlášeno 525 vystavovatelů z 21 zemí světa.

Zarovka

Přibylo vystavovatelů ze zahraničí, zejména ze sousedních zemí jako Rakousko, Slovensko či Německo, což "dává veletrhu Amper nový rozměr". "Věříme, že také vzroste mezinárodní návštěvnost tohoto veletrhu," uvedl mluvčí společnosti Terinvest Jakub Špaček.

Na akci se představí řada významných firem, např. ABB, ČEZ, Elcom, Jablotron Alarms, Siemens, Quittner & Schimek nebo REC Solar Germany. Na specializovaném souběžném veletrhu optické a fotonické techniky – Optonika 2011 se pak představí společnosti jako Dioptra Turnov, Lintech, MediCom nebo Podnikatelské centrum Rumburk.

Doprovodný program veletrhu se skládá především z odborných konferencí a seminářů. Návštěvníci se mohou těšit například na konferenci Ceny energií v ČR a SR za účasti ministrů průmyslu a obchodu z obou zemí, nebo na konferenci Energie pro budoucnost.

Amper letos organizátoři doplnili také o výstavu elektromobilů, kde se mimo jiné představí společnost Tesla Motors se svým roadsterem. Na Amperu bude mít premiéru i robot Advee. Organizátoři v rámci veletrhu už tradičně uspořádají také soutěž o nejpřínosnější exponát veletrhu Zlatý Amper.

Letošní, 19. ročník veletrhu Amper se na brněnském výstavišti koná od 29. března do 1. dubna 2011. Veletrh bude mít statut hostující akce, což znamená, že pořadatelem zůstává Terinvest, spolupracujícím subjektem, pronajimatelem výstavních hal a dodavatelem technických služeb jsou Veletrhy Brno. Poslední ročník veletrhu Amper se uskutečnil loni na výstavišti v pražských Letňanech. Výstavní plochu přes 31 tisíc čtverečních metrů tehdy obsadilo 705 vystavovatelů z 21 zemí. Veletrh navštívilo téměř 50 tisíc návštěvníků.

Libor Popela

Související články: