Začíná veletrh oční optiky Opta

Brno, 25. února 2011 - V pořadí 17. ročník mezinárodního veletrhu oční optiky, optometrie a oftalmologie Opta začne v pátek na brněnském výstavišti. Brány výstaviště zůstanou otevřené do neděle 27. února. Veletrhu se oproti loňskému roku zúčastní o něco méně vystavujících firem, přijede jich celkem 153 z 18 zemí. Své expozice rozloží na ploše bezmála 3 700 metrů čtverečních. Chybět nebude téměř nikdo z tradičních velkých vystavovatelů jako Sagitta, New Line Optics, Hoya Lens, Essilor - Optika, Mr. Gain, Metzler International, Omega Optix a další.

optika

 

Podle organizátorů se však nijak nezmenšily plochy stánků, protože firmy se chtějí prezentovat úměrně své pozici na trhu. Také některé společnosti, které loňský ročník vynechaly, se na veletrh vracejí. Např. Optimum Distribution, Elsa optik, EYE 2000. Nově se účastní zahraniční vystavovatelé z Číny, Německa, Polska, Slovenska a Turecka.

Veletrh bude mít hned dvě zvýrazněná oblasti. Prvním je „sport a volný čas“ a druhým „mládež a teenageři“. Zvolená témata by se měla prolínat veletržními expozicemi.

Odborný doprovodný program se bude opět odehrávat přímo v pavilonu P, ale novinkou je jeho rozložení do dvou dnů, takže nedělní návštěvníci nebudou o nic ochuzeni. V sobotu na veletrhu proběhnou tradiční firemní prezentace a semináře, na které v neděli naváže cyklus odborných přednášek kreditovaných v rámci systému celoživotního vzdělávání. Přednášky budou mimo jiné věnované souvislosti vysokého krevního tlaku a vidění, možnostem korekce nepravidelného astigmatismu, otázkám rodinné anamnézy a vidění nebo ekonomice provozu oční optiky.

17. mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie Opta se na brněnském výstavišti koná 25. až 27. února 2011. V roce 2010 se veletrhu zúčastnilo celkem 195 firem z 26 zemí. Jejich expozice zabraly plochu bezmála 4000 metrů čtverečních. Na výstaviště si našlo cestu přes 5500 návštěvníků, z toho přes 800 jich bylo ze zahraničí.

Libor Popela

Související články:

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.