Stavbu brněnského Auparku oddaluje návrh nového územního plánu

Brno, 5. února 2011 (MEDIAFAX) - Obchodní centrum Aupark letos vedle autobusového nádraží Zvonařka nebude. Po překonání administrativních problémů a hospodářské krize padla výstavbě do cesty další překážka v podobně návrhu nového územního plánu pro Brno, řekl mluvčí investora HB Reavis Roman Karabelli.

aupark_brno250

Podle mluvčího jsou podmínky nového návrhu územního plánu v rozporu s podmínkami schválenými pro výstavbu centra. "Pokud město tento návrh odsouhlasí, nemůžeme Aupark podle současného projektu postavit," uvedl Karabelli.

Podle nového návrhu od společnosti Arch.Design je prostor vedle autobusového nádraží smíšená obytná plocha. A právě kvůli tomu projekt, který měl být hotový podle původních odhadů už letoš, nyní stojí.

O osudu obchodního centra rozhodne město. "Pokud investor podá připomínku, budeme se jí zabývát," řekl náměstek brněnského primátora pro územní rozvoj Ladislav Macek s tím, že u návrhu územního plánu teď končí představovací akce a na námitky je nejvhodnější čas.

Obchodní centrum Aupark by mělo být největším nákupním centrem v Brně a jeho výstavba by měla stát 1,8 miliardy korun. Podle mluvčího HB Reavis je společnost schopná objekt postavit do dvou let.

Lenka Horáková, vizualizace: HB Reavis


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN