V parku Špilberk vyrostla nová zahrada

Na stavební práce v okolí objektů Špilberk 2, které byly ukončeny loni v červnu, navázala rekonstrukce zahrady pod hradbami, která přišla na 5,5 miliónu korun. Slavnostní otevření zahrady, která se rozkládá pod hradbami hradu Špilberk nad ulicí Pellicovou, proběhlo letos 21. dubna. Zahrada je otevřena pro veřejnost od dubna do listopadu denně od 10 do 18.30 hodin a bude využívána i pro venkovní výstavy a další společenské akce. Zahrada s fontánou u altánu a s panoramatickým výhledem nejen na Petrov a jižní Brno, ale až na Pálavu, je místo jako stvořené například pro romantickou svatbu.

Zahrada v parku Špilberk

Rozsáhlé stavební práce spočívaly ve vydláždění prostoru okolo obou zrekonstruovaných vodárenských objektů, vybudování nového schodiště a stavebních úprav okolo kašny včetně vytvoření promenády kolem šeříkového živého plotu. Došlo i k rekonstrukci kašny a dřevěného altánu. Ten byl na konci loňského roku poté, co byl natřen a osazen novou měděnou střechou, znovu postaven na upravené původní místo. V zahradě přibylo i nové veřejné osvětlení, k posezení zvou nové dřevěné lavičky a nechybí ani velkokapacitní koše. Na stavební práce navázaly sadové úpravy ve svahu pod objekty a rozsáhlé terénní úpravy na území pod hradbami. Realizovali je zaměstnanci Veřejné zeleně města Brna (VZmB) a zahrnovaly především asanaci nevhodných a náletových dřevin, odborné ošetření stávajících vzrostlých dřevin a popínavek. Než proběhla plošná rekultivace celé plochy, byla celá plocha vyčištěna od odpadků a kamení. Následovalo založení nového parkového trávníku, který bude během roku uměle zavlažován, a vysazení 37 vzrostlých stromů a 412 trvalek, 1170 popínavých a půdopokryvných rostlin a 280 kusů cibulovin.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...