Brno podpoří svaz zahrádkářů

Brno, 24. listopadu 2023 - V roce 2022 podepsali zástupci města a Územního sdružení Českého zahrádkářského svazu Brno-město memorandum o spolupráci. Jednou z forem podpory jsou také individuální dotace. Brněnští radní nyní doporučili zastupitelům, aby výše uvedené organizaci schválili poskytnutí dotace 100 tisíc Kč.

zahradka zahradkari

„Zahrádkáři tvoří unikátní komunitu, která ve městě spravuje několik kolonií. Ty jsou důležitým místem pro seberealizaci občanů i pro odpočinek a pobyt v blízko dostupné přírodě. Tato speciální místa se daří otevírat i veřejnosti, čehož si cením,“ uvedl náměstek primátorky Jaroslav Suchý.

Peníze by zahrádkáři mohli využít na zajištění kvalitního programu akcí, které pořádají. Jedná se o výstavy, školení, přednášky nebo různé vzdělávací aktivity. Z dotace lze hradit například tisk propagačních materiálů, personální obsazení nebo ceny do soutěží. Díky tomu dojde k větší popularizaci zahrádkaření, podpoře ekologické výchovy nebo navázání kontaktů s odbornou veřejností a různými spolky.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...