V parku Studánka probíhá oprava naklánějící se opěrné zdi

Brno, 31. října 2023 – Oprava cihelné přizdívky a betonové nosné stěny v Parku Studánka postupuje do další fáze. Současné práce navazují na průzkum z července minulého roku, kdy bylo zjištěno výrazné vyklonění hlavy cihelné přizdívky. Náměstek primátorky Jaroslav Suchý, který má park v gesci, zve tento pátek na kontrolní den.

malta kyblik

Dne 27. 8. 2022 byl prověřen pomocí průzkumných vrtů stav stěny mimo jiné za účelem jejího zaměření a lokalizace. Při průzkumech bylo zjištěno výrazné vyklonění hlavy cihelné přizdívky, která je vytvořena z dutých keramických cihel na maltu.

„V rámci zajištění zdi chceme provést výměnu cihelné přizdívky s jejím ložením a pomocí inejktáží sanaci. Vyšší části stěny budou stabilizovány pomocí kotvení a samozřejmě provedeme i drenáž,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

Stávající stěna se doplní o prvky, které zvýší její stabilitu na dostatečnou úroveň. Inženýrské stavby, vnější plochy, chodníky a pojezdové plochy nebudou měněny, ale uvedeny do původního stavu. Některé prvky naopak budou odstraněny.

„Kompletně odstraníme zděnou hlavu stěny s podkladní maltovou vrstvou, dále přizdívku, degradované betonové plochy, degradovanou asfaltovou izolaci ze soklu stěny a provedeme kompletní vyčištění stávajících odvodňovacích otvorů a pomocí tlakové hadice očištění líce a hlavy betonové stěny. Probíhající práci chci vidět z blízka, a proto bych Vás rád pozval na místo v pátek 3.11. 2023 v 11 hodin, kdy zde budu zdít opravenou zeď,“ uzavřel Suchý.

Foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...