Portál Brno iD využívá již přes tři sta tisíc lidí

Brno, 12. července 2023 - E-shop městských služeb Brnoid.cz, který má za cíl zjednodušit obyvatelům metropole i jejím návštěvníkům přístup k široké škále služeb, se těší čím dál větší popularitě. Městská společnost Technické sítě Brno (TSB), které má kompletní správu e-shopu na starost, hlásí v roce 2023 nárůst ověřených uživatelů o více než 50 tisíc, což znamená, že v současné době jich je více než 315 tisíc. Nejen Brňané zaplatili v roce 2023 za městské služby přes Brno iD již více než tři čtvrtě miliardy korun.

brno panorama nove sady

Technické sítě Brno mají od města Brna svěřenou správu e-shopu Brno iD od loňského listopadu. E-shop díky přesunu na servery TSB ustojí mnohem vyšší návštěvnost, zároveň je zaručena vyšší spolehlivost a zabezpečení celého systému. „Celý portál nyní funguje fyzicky i virtuálně pod TSB. Zpracování dat probíhá na našich serverech, které fungují ve dvou našich velkokapacitních datových centrech. Díky tomu je celý systém výrazně rychlejší a zvládá daleko větší nápor zákazníků,“ popisuje Michal Jukl, ředitel ICT Technických sítí Brno.

Dle statistik využívalo BrnoID.cz v listopadu 2022 více než 360 tisíc lidí, přičemž ověřených uživatelů z tohoto počtu bylo více než 250 tisíc. „Popularita e-shopu i nadále roste. V současnosti evidujeme téměř 457 tisíc uživatelů. Počet plateb přes e-shop se v roce 2022 vyšplhal na více než 470 tisíc a lidé takto zaplatili 564 milionů korun. Když k tomu připočteme téměř 230 milionů zaplacených přímo u pokladen v místě prodeje, znamená to, že přes Brno iD bylo zaplaceno již více než tři čtvrtě miliardy korun,“ sdělila Anna Putnová, zastupitelka města Brna pro oblast inovací a spolupráci s výzkumnými organizacemi.

Novinkou je trojvstupenka
Portál Brno iD v současnosti slouží jak obyvatelům města Brna, tak i jeho návštěvníkům. Přes portál je možné zakoupit jízdenky do městské hromadné dopravy či vstupenky do brněnské hvězdárny, vily Tugendhat nebo zoologické zahrady. Přes web je rovněž možné zaplatit odpad či parkování, zřídit si turistickou kartu, či využít nabídku části služeb společnosti STAREZ – SPORT nebo sportovního a rekreačního areálu Kraví hora.

„Nově byly také spuštěny takzvané pojízdné trojvstupenky, které platí pro plavbu lodí, jež vás dopraví jak na hrad Veveří, tak na Špilberk. V rámci Brnopasu mohou zájemci nově navštívit vodojemy, kostnici u svatého Jakuba, Starou radnici nebo Petrov. Brno iD také od jara 2023 řeší obsluhu prodeje na pobočkách Kordis JMK,“ doplňuje Jukl.

Od 1. července se služby spojené s dopravou v Jihomoravském kraji v rámci Brno iD ještě rozšíří. „Z rozhodnutí Rady města Brna a Rady Jihomoravského kraje došlo od prvního července ke společnému provozu řešení pro obsluhu a prodej elektronických jízdenek na platformě řešení Brno iD. E-shop Brno iD bude mít nadále svou současnou podobu a v něm najdou zákazníci nový modul IDS JMK, kde bude možné nakupovat předplatní jízdenky do kraje, turistické i jednorázové jízdenky a další produkty společnosti KORDIS JMK. Za tyto produkty se bude platit v platební bráně Gopay společnosti KORDIS. E-shop navíc začne obsluhovat i současnou doménu krajského e-shopu (eshop.idsjmk.cz) a při přístupu pod touto doménou bude mít odlišný vizuál a bude nabízet jen obsah modulu IDS JMK. Sjednotí se tak v rámci IDS JMK postupy prodeje jízdenek a ušetří se náklady na provoz tohoto řešení,“ uzavírá Putnová.

Zdroj: TIS MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...