I v roce 2018 mohou lidé žádat o výraznou slevu na roční šalinkartu

Brno, 28. prosince 2017- Příspěvek města na nákup elektronické roční předplatní jízdenky MHD má za sebou první rok. Stejným způsobem jako letos si budou moci lidé požádat o příspěvek ve výši 1 425 korun na elektronickou roční šalinkartu i v roce 2018. Žádost je plně elektronická a ti, kteří mají z letoška vyřízenou registraci do systému BrnoiD, již nebudou muset vůbec nikam chodit a nákup i příspěvek provedou snadno přímo z domova.

mhd brno tramvaje saliny krystof turek

Aby byl systém vyřizování příspěvků ještě efektivnější, proběhne na přelomu roku krátká čtyřiadvacetihodinová odstávka z technických důvodů, a to v termínu od 31. 12. 2017 (23:00 hod.) do 1. 1. 2018 (23:00 hod.). Po tuto dobu nebude možno odesílat žádosti o poskytnutí příspěvku. Děkujeme všem za pochopení.

„Program podpory pravidelného cestování veřejnou dopravou v Brně bude pokračovat i v příštím roce. Cílem města je nabízet občanům kvalitní a cenově dostupnou MHD, protože to je cesta ke zlepšení ovzduší a kvality života v Brně,“ dodává Martin Ander, náměstek primátora pro životní prostředí.

Elektronickou jízdenku je možno zakoupit výlučně v e-shopu Dopravního podniku města Brna. Příspěvek na její nákup se poskytuje na základě žádosti, kterou může podat každý poplatník (fyzická osoba), který si zakoupí roční předplatní základní nepřenosnou jízdenku pro zóny 100 a 101 (cena 4750 Kč) přes ověřený uživatelský účet na e-shopu Dopravního podniku města Brna. Žadatel musí být současně poplatníkem místního poplatku za komunální odpad v Brně, nesmí být od placení tohoto poplatku osvobozen a nesmí mít k datu podání žádosti o příspěvek z dotačního programu a ani k datu rozhodnutí o přidělení dotace dluh na tomto poplatku.

Žadatel může o dotaci žádat jednou během kalendářního roku. Pokud si tedy lidé v roce 2017 tuto dotaci žádali, znovu o ni mohou požádat až v roce 2018 – a to i v případě, kdy si roční elektronickou šalinkartu zakoupí ještě v roce 2017.

Doposud bylo vyřízeno více jak 30 500 žádostí o příspěvek a vyplaceno téměř 43,5 mil. korun. Kompletní vyhodnocení úspěšnosti městského motivačního programu proběhne v lednu 2018, poté co budou známa kompletně všechna data za rok 2017. Díky rozpočtu schválenému na rok 2018 budou i v následujícím roce dotace na základní roční jízdenky vypláceny v nezměněné výši 1 425 Kč a město je připraveno i na očekávaný nárůst v počtu žádostí o dotace.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...