Brno podpoří ekologické projekty a vzdělávání 2 miliony korun

Brno, 12. března 2023 - Brněnští radní odsouhlasili poskytnutí 1 750 000 korun Nadaci Partnerství a 350 000 korun školskému zařízení Lipka. Nejvyšší neinvestiční dotace pro oblast životního prostředí poputují do Otevřené zahrady, kterou provozuje Nadace Partnerství.

ekologie sber odpadku

„Prostor Otevřené zahrady s celkovou rozlohou 1,5 ha slouží pro odpočinek, vzdělávání i aktivní trávení volného času. Počet návštěvníků v tomto unikátním zeleném prostoru v centru Brna rok od roku stoupá a prostory nyní ročně navštíví 50 000 osob. Vzhledem k tomu, že jde o intenzivní zahradu s řadou výsadeb, vzdělávacích a herních prvků, zvýšených záhonů i zázemím pro zvířata nebo včely, je údržba velmi náročná. Městská dotace ve výši 1 200 000 korun tak umožní udržet zahradu přístupnou veřejnosti po celou sezonu,“ uvedl náměstek primátorky Jaroslav Suchý a pokračoval: „Dalších 550 000 korun pak získá Nadace Partnerství na spolufinancování environmentálních programů pro brněnské školy i širokou veřejnost."

Dotace poputují také školskému zařízení Lipka. „Školské zařízení Lipka dostane 200 000 korun na realizaci zájmových kroužků a klubů, pořádání výprav a táborů s přírodovědnou tematikou nebo také na environmentální výukové programy pro žáky brněnských škol. Dalších 150 000 korun pak získá na pořádání tradiční akce Den Země. Letošní ročník bude probíhat od 17. dubna na pracovištích Lipky nebo v jejich okolí," přiblížil Jaroslav Suchý.

Poskytnutí příspěvků musí ještě schválit březnové zastupitelstvo.

Zdroj: TIS MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...