Brno přispěje 2,5 miliony na oživení vnitrobloků a nábřeží

Brno, 14. února 2023 - Brněnská nábřeží i prostory mezi domy se dočkají vylepšení. Brněnští radní souhlasili s poskytnutím 2 476 880 korun na oživení vnitrobloků a nábřeží brněnských řek. Výši dotací musí ještě schválit únorové zastupitelstvo.

vnitroblok mesto ulice

Program na podporu oživení zeleně ve vnitroblocích města Brna
Tento dotační program je opakovaně vyhlašován od roku 2018 a slouží především k rozvoji ploch veřejné zeleně ve vnitroblocích, ale také předzahrádek a podobných ploch vhodných pro trvalé umístění zeleně.

„Zvelebený vnitroblok samozřejmě přispívá ke zlepšení ovzduší, zadržování srážkové vody, zachování příznivého mikroklimatu a může sloužit i jako biotop pro drobné živočichy. Navíc dochází i k posílení komunitního života a vztahu obyvatel k městské zeleni a přírodě,“ uvedl náměstek primátorky Jaroslav Suchý. „Letos bylo podáno celkem 10 žádostí, na jejichž základě bude rozděleno celkem 2 276 880 korun, přičemž podpora jednoho projektu je maximálně 250 000 korun. Všechny městem doposud podpořené projekty Vnitroblok! jsou zveřejněny na webu ekodotace.brno.cz/mapa," upřesnila brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Program na podporu oživení nábřeží brněnských řek
Tento dotační program je opakovaně vyhlašován od roku 2017 a zaměřuje se na projekty podporující společenské využití nábřeží řek. „Chceme tak podpořit aktivní lidi, kteří se z vlastní iniciativy snaží rozvíjet nábřeží řek a pořádáním akcí navrací do těchto míst společenský život. Letos přispějeme na 8 projektů, na každý částkou 25 000 korun," řekla Markéta Vaňková. „V tomto případě se jedná o další motivační prvek, kterým se město snaží zapojit své občany v rámci kampaně #PripravBrno, o které se lze více dočíst na webu priprav.brno.cz," doplnil Jaroslav Suchý.

Zdroj: TIS MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...