Další brněnský vnitroblok bude sloužit pro odpočinek, setkávání i sport

Brno, 3. dubna 2023 – Město Brno bude letos revitalizovat další přístupný vnitroblok při ulici Bayerova a Dřevařská v MČ Brno-střed. Proto radní doporučili schválit zastupitelům, kteří zasednou 4. dubna, schválit materiál, který předpokládá s jeho výstavbou.

vnitroblok bayerova vizualizace mc brno stred

Součástí stavby bude doplnění zeleně, vodního prvku, mobiliáře, chodníků a herních prvků pro děti včetně zastínění pískoviště. Celková cena stavby činí 15 500 000 korun včetně DPH.

“Počítáme s výsadbou zeleně, kvetoucích stromů, nových trvalkových záhonů, a obnovou zcela zničené cestní sítě v místě intenzivního průchodu. Po několika projednání s veřejností a na přání rezidentů obnovíme dětské hřiště pro nejmenší, které doplníme o další herní prvky a navíc zastíníme pískoviště i posezení, které má naopak sloužit pro posezení a setkávání seniorů a rodin s dětmi. V místě přibude vodní pítko pro ochlazení v horkých letních dnech. Samozřejmostí je vybudování chodníků z kamenných odseků, doplnění veřejného osvětlení, nových laviček i odpadkových košů. Máme vydané stavební povolení, budeme vybírat stavební firmu, a pokud zítra zastupitelstvo rozpočtové opatření schválí, začneme do několika měsíců stavět. Celkově nás modernizace vnitrobloku bude stát přes 15 milionů korun,” přiblížil brněnský radní Filip Chvátal (KDU-ČSL), který projekt inicioval.

Hlavním cílem stavby je vytvoření veřejného prostoru, který bude sloužit převážně pro místní obyvatele a jako příjemná cesta do obchodního domu Lidl na ulici Bayerova.

“Vnitrobloky ve městě mají obrovský potenciál. Brňané tu mohou trávit volný čas a přitom se nemusí nijak vzdalovat od místa bydliště. Zmíněný vnitroblok má průchozí charakter a mohou ho navštěvovat samozřejmě všichni. Vznikne zde místo pro rekreaci s okružním oválem, který bude sloužit jako přístup do zadní části vnitrobloku a také poslouží jako cesta do blízkého obchodnímu domu Lidl,” dodal radní Chvátal.

Zdroj a foto: MČ Brno-střed


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...