Místo u křížení Kounicovy a Šumavské doplní zeleň i nový mobiliář

Brno, 10. září 2022 - Revitalizace prostoru na nároží Kounicovy a Šumavské se blíží. Brněnští radní schválili zahájení zadávacího řízení veřejné zakázky na stavební práce. Z šedého asfaltového prostranství před prodejnou Billa by se mělo stát živé místo s možností posedět pod korunami stromů v nově vzniklém parčíku.

sazeni stromu

„Naším cílem je proměnit předprostor křižovatky Kounicova–Šumavská v místo, kde se budou lidé cítit dobře. Aktuálně zde převažuje asfaltová plocha. Po dokončení prací tady poroste několik stromů, kolem kterých budou umístěny kruhové lavičky sloužící k odpočinku, přibudou odpadkové koše či stojany na kola. Povrch bude dlážděný a celý prostor bude řešený bezbariérově včetně vstupu do prodejny. Zůstane zachován přístup na terasu, která vede ke vchodu do budovy magistrátu,“ popsala plány v lokalitě primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Podle předpokladů by zakázka měla vyjít na 8 milionů korun bez DPH. Dodavatelé budou mít nyní čas na podávání nabídek, jejichž hodnocením se poté bude zabývat odborná komise. Kdy by práce mohly začít, bude jasnější po ukončení zadávacího řízení. Na práce má zhotovitel dané dva měsíce.

Zdroj: Tiskové středisko MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...