25 mladých vědců studujících v Brně obdrží stipendia na svůj výzkum

Brno, 31. prosince 2021 - Finále 11. ročníku prestižní soutěže podporující vědecké talenty Brno Ph.D. Talent je u konce. Komise složená z řad renomovaných vědců rozhodla o postupu nejlepších pětadvaceti studentů. Celkem v tomto ročníku hodnotitelé obdrželi 145 přihlášených vědecko-výzkumných projektů, které mají potenciál měnit vývoj přírodovědných a technických oborů.

vysokoskolak student

Do dalšího ročníku programu Brno Ph.D. Talent 2021 bylo vybráno 25 studentů prvních ročníků doktorských programů brněnských univerzit z České republiky i ze zahraničí. Každý z nich obdrží od města Brna stipendium na tři roky svého výzkumu v celkové částce 300 tisíc korun.

„Podpora místních vědeckých talentů zapadá do širší podpory rozvoje místního inovačního ekosystému. Snažíme se jako město nabízet ty nejlepší podmínky pro příchod a udržení mladých talentů na místních univerzitách a ve vědecko-výzkumných institucích. Dlouhodobě takto rozvíjíme Brno jako uznávané centrum vědy, výzkumu a inovací,“ přibližuje náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný motivaci města pro poskytnutí milionů korun ze svého rozpočtu právě na podporu programu Brno Ph.D. Talent.

„Cílem stipendií je především motivovat studenty doktorských studijních programů s vynikajícími výsledky v oblasti vědy a výzkumu. Soutěž přináší potenciál nalákat je do Brna, kde mnozí zůstávají a rozvíjejí svoji vědeckou práci právě díky lepším finančním podmínkám,“ vysvětluje efekt dlouhodobé podpory programu ze strany města Brna ředitel JCMM, z. s. p. o., Miloš Šifalda.

„Podporujeme finančně projekty doktorandů, kteří dosahují skvělých výsledků v oblasti vědy a výzkumu už na počátku své kariéry. Věříme, že i tato stipendijní forma podpory může být klíčem k rozvoji jejich potenciálu. Díky zapojení brněnských univerzit dáváme nadaným studentům příležitost rozvíjet projekty, do nichž jsou zapojena špičková světová vědecká pracoviště,“ zmínila manažerka projektu Brno Ph.D. Talent Barbora Dofková k podpoře studentů s tím, že bez potřebného zázemí rozvoj vědy a výzkumu není možný.

Dotaci poskytuje statutární město Brno. Projekt je součástí Regionální inovační strategie. Jeho realizaci zajišťuje JCMM, z. s. p. o. Vedle nadšení pro daný obor a vynikajících výsledků v předchozích soutěžích hraje roli znalost anglického jazyka pro vědeckou práci nebo potenciál významně přispět k inovacím v daném oboru. Soutěž probíhá v angličtině.

Zdroj: Tiskové středisko Magistrátu města Brna


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...