Brno poskytne na obnovu památek 3,6 milionu, opraví se hlediště i zvonice

Brno, 17. května 2021 - Opravy v Mahenově divadle, Filharmonii Brno a v medlánecké zvonici finančně podpoří město. Příspěvky v celkové výši 3,661 milionu korun se nyní zabývali brněnští radní. Schválit je ještě musí brněnští zastupitelé.

penize bankovky czk dotace

„Město Brno každoročně přispívá ze svého rozpočtu vlastníkům kulturních památek na jejich opravy a údržbu. Letos peníze poputují ke dvěma příspěvkovým organizacím a městské části Brno-Medlánky. Na památkovou obnovu interiéru II. a III. pořadí v hledišti Mahenova divadla pošleme Národnímu divadlu Brno 3,2 milionu. V plánu je tu například výmalba stěn, doplnění poškozeného štukového dekoru, oprava dřevěných prvků nebo výměna poškozeného textilního čalounění parapetu lóží,“ upřesnila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Největší částku obdrží Národní divadlo Brno. „Medlánečtí získají 200 tisíc na památkovou obnovu zvonice na Kytnerově. Ta je podmáčená, práce tedy budou spočívat v provedení izolace proti vodě a následně budou obnoveny tesařské, klempířské nebo zámečnické prvky, dojde k úpravě povrchu podlah a provedeny budou i štukatérské práce,“ doplnil radní pro kulturu Marek Fišer.

Zbylých 261 tisíc je určeno pro Filharmonii Brno na opravu terasy a stropu předsálí. Na terase bude opravena poškozená izolace, která byla příčinou zatékání do konstrukce, a položena nová dlažba. V interiéru předsálí budou obnoveny zatékáním poškozené štukové omítky a zdobné prvky, opraveno zlacení a provedena nová výmalba.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...