Ještě v březnu začne rekonstrukce kanalizace v ulici Bratří Mrštíků

Brno, 17. března 2021 - Rekonstrukce kanalizace v husovické ulici Bratří Mrštíků může začít. Brněnští radní schválili výběr zhotovitele. Společnost PŘEMYSL VESELÝ stavební a inženýrská činnost začne se stavbou v nejbližší době.

kanalizace vodovod

„Oprava nevyhovující kanalizace v ulici Bratří Mrštíků startuje na jaře a měla by trvat 20 týdnů. Součástí rekonstrukce bude také výměna 49 domovních přípojek, které mají dohromady délku 256,6 metru. V rámci projektu bude také přeložen plynovod, neboť jeho rozvody brání nově rozvržené kanalizaci,“ uvedl radní pro oblast investic David Grund s tím, že cena rekonstrukce bude 20,5 milionu korun.

Kromě klasické kanalizační stoky a její rozdělovací komory v celkové délce 195,6 metru bude také opraveno potrubí dešťové kanalizace. Rekonstrukce umožní správný odtok splašků v normovaných trubkách. Před samotným začátkem stavby bude nutné zajistit náhradní rozvod pitné vody. Stavba je koordinována s projektem Velkého městského okruhu Tomkovo náměstí.  


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...