Brno chce koupit pozemky za 16 milionů pro vybudování obchvatu Tuřan

Brno, 1. června 2020 – Zastupitelé budou na svém příštím zasedání rozhodovat o nabytí částí pěti pozemků v katastrálním území Tuřany. Schválení nabytí doporučili brněnští radní. Výkup nemovitostí je klíčový pro přípravu a realizaci první etapy komunikačního obchvatu Tuřan. K němu bylo územní rozhodnutí vydáno už v roce 2008.

obchvat turan

„Jedná se o výkup pozemků, které jsou potřebné pro umístění a realizaci stavebních objektů Jihomoravského kraje. Na základě rámcové dohody o spolupráci mezi Jihomoravským krajem a městem Brnem z roku 2016 budou poté nemovitosti úplatně převedeny do vlastnictví kraje,“ řekla primátorka města Markéta Vaňková.

Obchvat Tuřan by podle plánu měl být dvouproudovou obousměrnou komunikací. Ta navazuje na silnici Brno-Sokolnice II/380 a na ulici Hanácká. „Celková délka navržené silnice je 2,64 kilometru. V místě křížení ulic Sokolnická, Pratecká a Hanácká je komunikace rozšířena o odbočovací pruhy. Snažíme se tak snížit počet kolizních míst na obchvatu,“ uvedl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl. Za víc než 7600 m² pozemků by město podle ceny obvyklé mělo zaplatit 15,6 milionu korun.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...