V Bystrci vznikne dům s pečovatelskou službou, jeho podobu určí soutěž

Brno, 6. května 2020 – Desítky nových malometrážních bytů určených pro seniory mají podle plánů města vyrůst v Bystrci vedle dětského centra Chovánek na ulici Vejrostova. Na návrh domu s pečovatelskou službou teď Brno vypisuje soutěž, která mimo jiné stanoví konečný počet bytových jednotek. Jasno chtějí mít zástupci města už letos na podzim, kdy podle harmonogramu vyhlásí vítěze soutěže.

dum s pecovatelskou sluzkou

„Na projektu úzce spolupracujeme s městskou částí. Právě na základě jejích připomínek jsme ladili naši představu o počtu bytů i o jejich velikosti. Výstavba bude zahrnovat jak garsoniéry, tak byty 1+1 a 2+kk. Část bytů bude bezbariérových, aby je mohli využít také handicapovaní občané,“ popsal náměstek primátorky pro oblast bytovou a správy majetku Jiří Oliva.

Brněnští radní schválili vyhlášení užší soutěže o návrh. Užší soutěž znamená, že po vyhlášení podají soutěžící žádost o účast a zašlou doklady o kvalifikaci. Porota na základě kvalifikace vybere pět soutěžících, kteří následně vypracují soutěžní návrhy. Ty pak porota posoudí na svém hodnoticím zasedání. Podle předběžného harmonogramu se budou moci zájemci přihlásit do června, pět vybraných bude mít přes prázdniny čas na vytvoření návrhu a na podzim bude vyhlášen vítěz soutěže.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...