Koronavirus: Město vyzývá kampaní k trpělivosti a dodržování pravidel

Brno, 5. května 2020 - V celé České republice se postupně rozvolňují vládní nařízení, která byla přijata v souvislosti se šířením koronaviru. Při této příležitosti spouští město Brno kampaň, ve které poděkuje za dodržování pravidel doposud, ale také do budoucna. Nebude chybět projekce na hrad Špilberk či koncerty filharmonie.

koronavirus kampan brno

„Vnímám pozitivně postupné uvolňování nařízení v souvislosti s koronavirem. Chci proto poděkovat všem lidem za dodržování pravidel. Věřím, že tato doba nás naučila větší zodpovědnosti, a budu velmi ráda, pokud si z ní všichni vezmeme ponaučení. I nadále bychom měli dodržovat hygienické a bezpečnostní návyky, jako je pravidelné mytí rukou či vyhýbání se lidem, pakliže se sami necítíme zdravotně zcela v pořádku. Trpělivost a opatrnost jsou pro tuto chvíli správnou cestou,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Jednou z nejviditelnějších součástí kampaně budou projekce na hrad Špilberk. Ty začnou ve čtvrtek ve 21 hodin a potrvají do půlnoci. Opakovat se pak budou každý večer po dobu následujícího týdne. Zajišťuje je firma Spectrum Production ve spolupráci s Národním divadlem Brno a hradem Špilberkem.

„Projekce budou viditelné z Mendlova náměstí a Údolní ulice. Skrze animace poděkujeme nejen všem, kteří nosí roušky, ale i zdravotníkům, hasičům, policistům, pečovatelům, dobrovolníkům, řidičům, doručovatelům i prodavačům. Věřím, že jsme díky dodržování vládních nařízení na dobré cestě, ale nesmíme nyní polevit,“ přiblížila zastupitelka pro marketing a cestovní ruch Kristýna Černá.

V květnu se ke kampani připojí Filharmonie Brno se svými koncerty. V pátek 8. května se lidé mohou těšit na přenos z věže Staré radnice, kde pětice dechových hudebníků zahraje i hymnu. Symbolicky tak dojde i k připomenutí 75. výročí od konce druhé světové války. Hrát se začne v 19 hodin.
V pondělí 25. května ve stejný čas pak hudebníci odehrají koncert ze střechy tržnice na Zelném trhu. Po celý den bude na Zelném trhu nainstalována obrazovka, na které budou přenášena videa a poté samotný online přenos. Ten bude u obou koncertů dostupný také na sociálních sítích města a filharmonie.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...