Brno-střed letos odpustí restauracím poplatek za umístění zahrádek

Brno, 30. dubna 2020 – Městská část Brno-střed nebude letos vybírat místní poplatky za umístění restauračních zahrádek na veřejném prostranství. Radnice tak chce pomoci jejich provozovatelům, kteří se kvůli koronaviru dostali do obtížné situace a finančních problémů.

pivo zahradka mesto brno

„V důsledku nouzového stavu a krizových opatření museli podnikatelé ze dne na den uzavřít své restaurace, kavárny, bary a další provozovny. Rada proto jednomyslně podpořila prominutí poplatku za zahrádky. Doufám, že i tato úleva provozovatelům pomůže opět jejich podniky otevřít,“ uvedl Vojtěch Mencl, starosta městské části Brno-střed.

Městská část Brno-střed na svém území ročně povolí přibližně 300 restauračních zahrádek. Odpuštění místního poplatku nezbavuje provozovatele povinnosti mít zahrádku řádně povolenou. O povolení restaurační zahrádky si letos požádalo už zhruba 200 provozovatelů. K místnímu poplatku je potřeba se i nyní přihlásit, jeho faktická výše však bude nulová.

„Místní poplatek za restaurační zahrádky ročně přinese do rozpočtu městské části zhruba 5 milionů korun. Jsem rád, že nám město Brno bude tento příjem kompenzovat, protože opatření proti koronaviru se i nám citelně promítají do rozpočtu,“ doplnil Mencl.

Místní poplatek se hradí ve chvíli, kdy je zahrádka povolována. V případě, že jej podnikatel už uhradil, bude mu vrácen v plné výši.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...