Hřbitov v Soběšicích je plný, nově bude téměř třikrát větší

Brno, 16. února 2020 – Pohřebiště v brněnských Soběšicích, které je již zcela zaplněné, se zvětší o zhruba šest tisíc metrů čtverečních. Nová plocha přímo rozšíří stávající areál. Rada města Brna schválila tuto investici s náklady 7,3 milionu korun. Realizace je plánována na rok 2021.

hrbitov sobesice

„Území, o které bude hřbitov rozšířen, je zalesněné vzrostlými stromy. Půjde tedy o lesní hřbitov. Středem plochy povedou dvě štěrkové cesty, pod kterými bude vybudován areálový vodovod pro zajištění vody na zalévání z betonových skruží. Hřbitov je dlouhodobě naplněný, proto je nutné jej rozšířit,“ uvedl první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Pohřebiště bude oploceno, vstup do areálu umožní návštěvníkům branka. Část oplocení bude tvořit stěna o výšce 2 m s 50 kolumbárními okénky na vnitřní straně. Součástí investice bude i oprava příjezdové komunikace a vytvoření parkovacích míst pro návštěvníky hřbitova na ploše 400 m². Pozemek pro rozšíření hřbitova město Brno směnilo s Mendelovou univerzitou za pozemky ve svém vlastnictví. Aktuální rozloha činí 3 600 m².


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...