Brno nabízí i letos 20 milionů na výstavbu zelených střech ve městě

Brno, 5. února 2020 – Město Brno spouští druhý ročník dotačních programů na tvorbu zelených střech a na zachytávání dešťové vody. Stejně jako v loňském roce je i letos na programy vyčleněno 20 milionů korun. Žádosti přijímá magistrát od 1. února do 31. srpna 2020.

zelena strecha dotace

„Překvapilo mě, jak velký byl o zelené dotace zájem. Celkem jsme v loňském roce obdrželi 105 kompletních žádostí o příspěvek na zelené střechy. Všem jsme dali příslib v celkové částce 17 953 000 Kč, díky kterému po realizaci střechy obdrží určené peníze,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Již loni bylo vybudováno 22 zelených střech, které město podpořilo částkou 2 509 000 Kč. Celková plocha zelených střech, které dostaly podporu od města, činí 18 373 m². Nejvíce lidé žádali o dotaci na střechu pro rodinné domy. Většinou se jednalo o extenzivní typ, což je zelená střecha se suchomilnou vegetací, která dokáže snášet náročné podmínky z pohledu expozice a povětrnosti, nedostatek živin a vláhy.

Největší počet žádostí zaznamenali pracovníci Odboru životního prostředí MMB v městských částech Jundrov, Královo Pole, Brno-střed a Maloměřice a Obřany.

„Díky programu Nachytej dešťovku jsme podpořili 19 projektů za 307 000 Kč. Rádi bychom tento dotační program dostali do širšího povědomí Brňanů. V posledních letech se potýkáme se suchem a pro zalévání zahrad je ideální právě dešťová voda,“ dodal Petr Hladík. Zájemci se dozví více na stránkách ekodotace.brno.cz. Žádosti přijímá Odbor životního prostředí MMB od začátku února do konce srpna letošního roku.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...