V domově pro seniory Holásecká přibude 56 míst

Brno, 18. listopadu 2019 – Nahradit montovanou přístavbu tuřanského domova pro seniory novou pětipodlažní budovou. Tak by se dal ve stručnosti shrnout investiční záměr, s jehož zpracováním souhlasili brněnští radní. „Plánovaná přístavba domova pro seniory Holásecká není nějakým ojedinělým počinem, ale jedním ze systematických kroků, které chceme do budoucna podnikat,“ vysvětlila primátorka Markéta Vaňková s odkazem na novou pracovní skupinu, která bude vytipovávat vhodné lokality pro vytváření zařízení pro sociální péči. 

ruka senior

DS Holásecká funguje od roku 2009 a má kapacitu 105 lůžek. Město chce počet míst zvýšit o více než polovinu. „V blízkosti stojí montovaný objekt, který městská část aktuálně pronajímá lékařům jako ordinace. V konstrukci objektu se ale objevil azbest a vzhledem k jeho stavu se jeví jako efektivnější a ekonomičtější řešení jej zdemolovat a nahradit novou výstavbou než komplikovaně sanovat. Vedení Tuřan je zároveň připraveno služby lékařů přesunout do centra městské části,“ popsal náměstek pro oblast sociálních služeb Robert Kerndl.

V současnosti je zpracovaná architektonická studie přístavby, která demolici, přípravu plochy a přístavbu DS odhaduje na cca 163,5 mil. Kč. Navržená nová pětipodlažní budova bude sloužit k rozšíření kapacity stávajícího domova pro seniory o předpokládaných 56 lůžek. Nová i stávající budova budou propojeny, v přízemí se rozšíří jídelna, prostory pro společenské, pohybové a další aktivity, vznikne tu i vnitřní atrium. V podzemním podlaží novostavby budou umístěny technické provozy včetně parkovacích stání.

Odbor sociální péče nyní nechá zpracovat investiční záměr. Samotná stavba může proběhnout poté, co městská část připraví prostory v bývalé pekárně pro přesun ordinací.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...