Na Valchařské vznikne patnáct nových startovacích bytů

Brno, 8. května 2019 – Dva bytové domy s celkem 15 byty vzniknou na Valchařské ulici. Brněnští radní jako zhotovitele vybrali Hrušeckou stavební spol. s r. o. Ta oba domy postaví za bezmála 46 milionů korun, trvat jí to bude necelých 13 měsíců. Všechny byty město následně nabídne k pronájmu jako startovací.

Valcharska 02b RGB color atelier99 brno startovaci byty

Na místě zbouraného bytového domu na Valchařské 14 vyroste novostavba o čtyřech nadzemních podlažích. V přízemí budou provozní, technické a parkovací prostory, v každém dalším patře pak tři byty, dispozičně od 2+kk po 3+kk. Objekt bude mít ploché zelené střechy. Rozpočet na výstavbu domu činí 30,1 milionu Kč.

Naproti na Valchařské 15, v proluce v řadové zástavbě, bude stát čtyřpodlažní dům se 6 bytovými jednotkami o velikosti 2+kk. V přízemí budou garážová stání a sklepní kóje. Stavba je vyčíslena na 15,8 milionu Kč.

„Tím, že aktuální výběrové řízení na zhotovitele obě zakázky spojilo, se celá realizace zjednoduší. Na Valchařské 15 je omezený prostor na vytvoření staveniště, proto bude staveniště zřízené na Valchařské 14 sloužit oběma stavbám. Ve výsledku se tím také sníží náklady,“ uvedl náměstek primátorky pro oblast bydlení a správy majetku Oliver Pospíšil.

Pokud bude vše postupovat podle harmonogramu, bude stavba zahájena letos v červnu a kolaudaci získají domy do konce roku 2020. Poté budou pronajaty v režimu startovacích bytů.

Vizualizace: Atelier 99


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...