Brňané mohou získat grant na podzimní výsadbu jabloní

Brno, 29. dubna 2019 – „Osvěžte Brno jablky“, vyzývá Nadace Partnerství, která letos spojila síly se značkou Strongbow. Díky tomu mohou Brňané získat grant až 30 tisíc korun na podporu podzimní výsadby jabloňových stromů v moravské metropoli. O finance na výsadbu jabloňového sadu, aleje či hájku mohou žádat městské části, brněnské firmy, školy nebo spolky do konce května. Na co přesně a jak peníze získat najdou zájemci na webu nadacepartnerstvi.cz v sekci granty.

jablon jablko

Právě hlasující z Brna byli nejúspěšnější v loňské soutěži Osvěž město jablky, při nichž se rozhodovalo, ve kterém městě jabloně vyrostou. Propojení s brněnskou Nadací Partnerství, která každoročně vypisuje granty na podporu výsadby a péče o zeleň, proto bylo logickým krokem.

„Z betonových center větších měst často mizí chladivý stín stromů, kde by mohli obyvatelé relaxovat v horkých letních dnech. Proto společně s Nadací Partnerství chceme podpořit výsadbu nových jabloňových stromů, které poskytnou Brňanům nejen dostatek stínu pro odpočinek, ale v sezoně zároveň nabídnou každému také čerstvé ovoce, které skvěle osvěží,“ doplňuje Jiří Švancara, manažer značky Strongbow.

Harmonogram výzvy:
Finanční rozsah grantu: 10 000 Kč–30 000 Kč
Příjem žádostí: do 31. 5. 2019
Realizace projektů: od 1. 10. do 30. 11. 2019
Zaslání závěrečné zprávy: do 10. 12. 2019
Oprávnění žadatelé: právnické osoby
Omezení grantu: výsadba je omezena na jabloňové odrůdy vysazené na k. ú. Brna


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...