Veřejné toalety v Lužánkách se dočkají rekonstrukce

Brno, 6. března 2019 – Nejstarší a zároveň největší park v Brně – Lužánky – je vyhledávanou odpočinkovou zónou. Přeje sportovním i společenským aktivitám, je tu také veřejný elektrický gril. Místo s tak velkou koncentrací návštěvníků potřebuje vyhovující zázemí, tedy například moderní veřejné toalety. Současný objekt WC tak čeká rekonstrukce.

verejne toalety luzanky brno

„Aktuální stav objektu veřejného WC blízko ulice Pionýrské je nevyhovující. Pokud chceme, aby se lidé v parku cítili příjemně, je nutné pro to něco udělat. A nejde jen o samotné toalety. Pokud už je v Lužánkách gril a dáváme tak Brňanům možnost si tu uspořádat piknik, bylo by fajn, kdyby si mohli někde umýt ruce. Možná je to drobnost, ale mnoho lidí ji určitě ocení,“ uvedl první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Objekt vyžaduje pro své plnohodnotné využívání a minimalizaci provozních nákladů výměnu kovových oken za eurookna, výměnu kovových vstupních dveří a vnitřních dveří, vybourání zděných WC kójí a instalaci sanitárních dělicích příček. Dále pak výměnu vnitřních a venkovních parapetů a svodů, úpravu elektroinstalace a zámečnických prvků, opravu střechy a fasády, výměnu obkladů, dlažeb a sociálních prvků. Rekonstrukce by měla začít v březnu, ukončení se předpokládá v dubnu, celkem by měla stát přes milion korun.

Foto: MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...