Veřejné toalety ve středu města jsou od začátku roku zdarma

Brno, 6. ledna 2018 - Radnice městské části Brno-střed nově poskytuje služby veřejných toalet zdarma. Jedná se o toalety v parku při ulici Rooseveltově, na Malinovského náměstí proti budově Magistrátu města Brna, v Tržnici Brno na Zelném trhu a také toalety na konci Uličky Václava Havla v Kapucínských zahradách.

verejne toalety brno stred zdarma

Kompletní provoz těchto veřejných toalet hradila a hradí městská část Brno-střed. Příjmy, které z jejich provozu získávala, však pokrývaly pouze zhruba čtvrtinu celkových nákladů. I vzhledem k tomuto faktu se radnice rozhodla poskytnout od letošního roku toalety občanům zdarma a hradit celý provoz z rozpočtu městské části.

Zkulturnění centra města, dostupnost těchto základních služeb a vstřícnost vůči obyvatelům, návštěvníkům i turistům, jsou jednou z dlouhodobých priorit radnice. A dostupnost veřejných toalet zdarma je jedním z kroků, jak tohoto cíle dosáhnout.

Městská část Brno-střed je také zřizovatelem veřejné toalety v Bjönrnsonově sadu, a to prostřednictvím provozovatele tamější kavárny, který ji na základě smlouvy s městskou částí provozuje také zdarma.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...