Brno získalo 120 milionů na zkvalitnění výuky na 10 základních školách

Brno, 5. února 2019 – Městu Brnu bylo schváleno deset projektů zaměřených na zkvalitnění infrastruktury brněnských základních škol. Jedná se o základní školy Čejkovická, Labská, Vedlejší, Merhautova (budova Vranovská), Jana Broskvy, Řehořova, Kotlářská, Měšťanská, Pastviny a Gajdošova. Projekty se zaměří na vybudování, případně rekonstrukci odborných učeben. Vylepší se i bezbariérovost škol. Celkem 120 milionů korun získá město z evropských dotací.

V některých školách byly v souvislosti s nárůstem počtu žáků odborné učebny zrušeny a nahrazeny učebnami kmenovými. Nově tak budou v jednotlivých školách vybudovány, případně rekonstruovány učebny zaměřené na výuku zeměpisu, přírodovědy, fyziky, chemie, cizích jazyků a digitálních technologií. Nezbytnou součástí projektů bude i pořízení moderního vybavení učeben, kabinetů a laboratoří. Některé školy také dosud nebyly bezbariérově přístupné, a část dotace tak využijí k vybudování výtahů a bezbariérových sociálních zařízení.

„Jsem moc ráda, že se městu daří na podobné projekty čerpat evropské peníze v tak významných objemech. Dobře vybavené učebny jsou základním předpokladem pro výuku odborných předmětů, stejně jako kvalitní zázemí pro žáky i učitele. Proto mě velmi těší, že se nám výuku podaří prostřednictvím rekonstrukcí zkvalitnit,“ řekla primátorka města Markéta Vaňková.

V případě komínské Základní školy Pastviny bude součástí projektu, i když nehrazenou z dotace, také rekonstrukce školního bazénu, ve škole na Vranovské je pak naplánována výměna oken. Vybavení učeben moderním interaktivním zařízením umožní větší zapojení žáků do výuky, přispěje k jejímu zkvalitnění a zatraktivnění.

„Skvělé je i to, že nám získané prostředky umožní zajistit bezbariérovost ve školách, které dosud měly s otevřeností pro handicapované problémy. V současné době vzniká i materiál, který souhrnně řeší problémy bezbariérovosti na všech školách, jež pod město spadají. Zajištění bezbariérovosti se netýká jen žáků škol, umožní přijímat do pedagogických sborů i handicapované učitele, a proto je bezbariérovost oblastí, na niž se chceme do budoucna více zaměřit,“ vysvětluje náměstek primátorky pro oblast investic, dopravy, implementace evropských fondů a sociálních služeb Robert Kerndl.

Celkové náklady na realizaci deseti projektů dosáhnou 225 mil. Kč, z nichž 120 mil. Kč pokryje dotace získaná z Integrovaného regionálního operačního programu prostřednictvím nástroje ITI. Realizace projektů by měla skončit převážně v letošním roce, v základních školách Čejkovická a Jana Broskvy v roce 2020.


Související články:

Komentáře  

 
0 #4 Jacquetta 2019-02-10 04:26
Нello, i believe that i notced yοu visited mү web sitee sо i ցot here too
go back the choose?.І am trying to tto fіnd issues to enhance
my website!Ι assume its adequate to use a fеw of yоur ideas!!


My siite Estadoycomunes.iaen.edս.ec/іndex.php/EstadoyComunes/сomment/view/106/0/222214: http://Bohman.net/__media__/js/netsoltrademark.php?d=estadoycomunes.iaen.edu.ec%2Findex.php%2FEstadoyComunes%2Fcomment%2Fview%2F106%2F0%2F222214
Citovat
 
 
0 #3 Larue 2019-02-09 18:37
І am extremely impressed wіth yߋur writing skills and also ᴡith tһe layout on уour blog.
Is tһiѕ a paid theme oг did you modify іt yourself?
Anyԝay кeep uⲣ the excellent quality writing,
it is rarte tο ѕee a nice blog lіke this one theѕе days.


Аlso visit my blog: Cara Menghilangkan Parut Ɗі
Muka: http://je.x0.to/ms.cgi?blogid=1
Citovat
 
 
0 #2 Maude 2019-02-09 11:24
Write more, thats аll I hɑvе to say. Literally, іt seems as thߋugh ʏou relied on the video to make youhr ⲣoint.

Youu cclearly кnow wһat уoure talking aЬout, why thow asay your
intelligence ᧐n jusat postring videos tо your site whеn y᧐u could bbe giνing us
something enlightening too rеad?

My web ⲣage; cara agar muka
bercahaya: http:///?a%5B%5D=%3Ca+href%3Dhttp%3A%2F%2Fwww.canziobarzaghi.it%2Findex.php%2Fit%2Fcomponent%2Fk2%2Fitemlist%2Fuser%2F222586%3Ecara+agar+muka+bercahaya%3C%2Fa%3E
Citovat
 
 
0 #1 Blanca 2019-02-08 14:17
When I originally lеft a comment I ѕeem to ave clicked on thee -Notify mе when nnew comments
are аdded- checkbox ɑnd from now on wһenever a
comment iѕ added I recieve 4 emails ԝith
the exact ѕame comment. Pеrhaps there is a meаns yoս can remove mе frοm
that service?Many thanks!

My blog post ... http://nifnif.info/user/PamalaAli528074/: http://www.wlxybl.cn/bbs/space-uid-489059.html
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit