ČT Brno prodá své budovy na Běhounské a Jezuitské

Brno, 22. září 2016 - Budovy na ulicích Běhounská a Jezuitská, ve kterých dnes sídlí Česká televize v Brně, půjdou na podzim letošního roku do veřejné dražby. Česká televize chce touto formou prodeje zajistit nejlepší podmínky, za kterých budou nemovitosti prodány novým zájemcům. Veřejnou dražbu bude organizovat brněnská dražební společnost Prokonzulta.

ct brno pasaz typos ano

„S Českou televizí jsme podepsali smlouvu o provedení dražeb dvou nemovitostí na ulici Běhounská a Jezuitská. Podle našich informací se Česká televize Brno bude stěhovat do nových prostor v Líšni a hledá tedy pro své staré sídlo kupce. Nyní budeme vyhotovovat znalecké posudky, které nám pomohou stanovit vyvolávací i odhadní cenu pro zmíněné veřejné dražby,“ sdělil Jaroslav Hradil, ředitel dražební společnosti Prokonzulta.

Ve stávajících prostorách ČT Brno sídlí již od roku 1961, jedná se o budovu TYPOS na ulici Jezuitská, která byla předtím bytovým domem s tančírnou v přízemí. Část provozu je dále umístěna v budově na ulici Běhounská, která sloužila původně jako bankovní dům. Obě budovy byly postaveny ve 30. letech 20. století a z hlediska jejich původního účelu je dispozice pro televizní studia dlouhodobě nevyhovující. Budovy do dnešního dne neprošly rekonstrukcí a stavební úpravy byly realizovány jen za účelem přizpůsobení pro potřeby televizního studia a dalšího zázemí. Tato situace je příčinou nárůstu celkových pravidelných nákladů a je tak jedním z důvodů přesunu televize do nového moderního sídla.

Zdroj: Protext


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...