Zefektivněním svozu odpadků město ušetří 15 milionů

Brno, 20. dubna 2016 - Rada města Brna na počátku dubna schválila dodatek smlouvy se společností SAKO, kterým se snižují náklady města za svoz komunálního odpadu o více než 15 milionů korun ročně. Stane se tak díky zvýšení efektivity organizace svozu – optimalizaci svozových tras, osazení vozidel jednotkami GPS, úsporami při opravách a pořizování náhradních dílů a modernizaci vozového parku.

popelnice sako brno

Změna ceníku služeb SAKO se pozitivně projeví také v dalších oblastech, kde městská odpadová společnost usiluje o zakázky (například svoz odpadů z městských zařízení jako jsou školy, školky, nemocnice apod.).

Dodatek smlouvy zároveň zajišťuje zlepšení služeb pro občany, například zajištění základního úklidu a odvozu odpadků kolem popelnic na svozových stanovištích, včetně objemných odpadů. Zároveň se na základě požadavků občanů rozšiřuje počet sběrných středisek přijímajících stavební suť a pneumatiky.

„Díky zvýšení efektivity práce společnosti SAKO může město sáhnout ke snížení místního poplatku za odpad pro seniory a rodiny s dětmi. Od letošního roku tak senioři nad 70 let a děti do tří let zaplatí o 170 Kč méně než loni, tedy 500 Kč místo původních 670 Kč,“ uvedl Martin Ander, náměstek primátora pro oblast životního prostředí.

Zdroj: MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...