Brňané se výrazně zlepšují ve třídění odpadu

Brno, 15. října 2015 - Za první polovinu letošního roku prošlo dotřiďovací linkou společnosti SAKO Brno o 40 % více odpadu ze žlutých kontejnerů než v prvních šesti měsících roku 2014. Množství vytříděného papírů se navýšilo o 11 %.

recyklace odpadu

Odpadová společnost SAKO na to reagovala optimalizací svozu a navýšením kontejnerů v brněnských ulicích. Ke zřetelnému nárůstu tříděného odpadu ve žlutých popelnicích dochází od jara loňského roku.

„Zatímco v březnu 2014 jsme svezli přes 106 tun odpadu ze žlutých nádob, o rok později už to bylo téměř o 55 tun více,“ uvedla předsedkyně představenstva společnosti SAKO Brno Jana Drápalová a dodala, že letos v srpnu Brňané do žlutých popelnic odložili téměř 185 tun. Společnost výrazně navýšila četnost vyvážení barevných nádob a separovaný odpad sváží podle upraveného harmonogramu osm osádek namísto původních šesti.

Lidé si také stále více zvykají používat i mobilní aplikaci, prostřednictvím které společnosti SAKO týdně chodí několik hlášení o přeplněných barevných popelnicích. „Takové oznámení se k nám dostane během několika sekund a my můžeme ihned reagovat zařazením stanoviště do nejbližší svozové trasy. Jsme rádi, že s námi takto lidé spolupracují a vždy se snažíme situaci vyřešit co nejdříve,“ dodal vedoucí svozu odpadu Jaroslav Opluštil.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...