Při ZŠ Otevřená v Žebětíně vyroste nové hřiště pro školáky i veřejnost

Brno, 3. března 2015 - Město Brno připravuje výstavbu dalšího školního hřiště, které bude sloužit jak žákům Základní školy Otevřená v MČ Brno-Žebětín, tak v odpoledních časech brněnské veřejnosti a jednotlivým spolkům a skupinám. V areálu školy totiž v nejbližších týdnech odstartuje výstavba hřiště vybaveného běžeckou dráhou, parkem s hracími prvky či altánem pro příležitostnou výuku dětí.

hriste brno mc zs zebetin

"V horní části pozemku v sousedství mateřské školy a ulice Drdy bude vybudováno hřiště s umělým povrchem pro míčové hry, ohraničené ochrannou sítí. Mezi hřištěm pro míčové hry a tělocvičnou vznikne běžecká dráha pro běh na 50 metrů a dráha pro skok daleký včetně doskočiště. Součástí stavby budou také sadové a terénní úpravy včetně venkovního osvětlení," uvedl mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára.

Smlouvu o dílo schválila rada města v úterý 3. března 2015 s celkovou investicí ve výši 10,1 mil. Kč. Projekt je spolufinancován z fondů Evropské unie ve výši 85 procent celkových nákladů. Dokončení projektu se předpokládá do tří měsíců od podpisu smlouvy.

 


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...