Pravidelné linky z Letiště Brno budou v zimě létat bez omezení

Brno, 9. prosince 2014 - S nástupem zimního letového řádu (listopad–březen) dochází na mezinárodních letištích obvykle k redukci pravidelných linek. Letišti Brno, druhému největšímu letišti v ČR, se však podařilo udržet všechny pravidelné linky z letního letového řádu. Z Brna tedy i nadále týdně odlétá třináct pravidelných spojů.

letiste brno

„Přestože zimní a jarní měsíce jsou v letecké přepravě vždy ve znamení omezování spojů, podařilo se nám udržet na Letišti Brno všechny pravidelné spoje. Lze očekávat, že je doplní charterový spoj směřující do Egypta,“ říká Tomáš Plaček, ředitel LETIŠTĚ BRNO a.s. „I nadále je naší prioritou rozvoj pravidelné letecké přepravy a vedeme intenzívní jednání s dopravci, kteří spojí Brno s další evropskou metropolí,“ dodává Plaček.

Od listopadu 2014 do konce března 2015, kdy platí zimní letový řád, bude Brno spojovat s evropskými mezinárodními letišti třináct letů týdně. Jedná se o pravidelné linky do Londýna Stanstendu s leteckou společností Ryanair, Londýna Lutonu a Eindhovenu s leteckou společností Wizz Air a Moskvy Vnukova se společností UTair.

Zdroj: Letiště Brno


Související články: