Jihomoravský kraj nechá za 65 milionů obnovit unikátní Löw-Beerovu vilu

Brno, 23. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Jihomoravští krajští radní schválili ve čtvrtek zahájení zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na obnova vily Löw-Beerů v Brně-Černých Polích. Uvedl to hejtman Michal Hašek (ČSSD). Löw-Beerova vila je vedle vily Tugendhat jedním z klenotů architektury v Brně. Jihomoravský kraj proto za pomoci evropských peněz připravil rekonstrukci vily, která bezprostředně sousedí se zahradou slavnější Tugendhat.

vila-low-beer01

"Chceme, aby obě zahrady tvořily celek," řekl Hašek s tím, že obnova by měla navazovat úspěšnou rekonstrukci vedlejší Tugendhat. Hejtman předpokládá, že s opravami památky by mohli začít dělníci příští rok.

Na projekt se podle Haška počítá s 65 miliony korun, z toho na obnovu budovy vily včetně interiéru a expozice připadá 59,2 milionu korun; na obnovu zahrady pak zbývá 5,8 milionu korun.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...