Brno spouští elektronické zápisy dětí do mateřských školek

26. ledna 2012 – Brno od 1. února 2012 spouští systém elektronické podpory zápisu do mateřských škol. Jeho cílem je snížit administrativní zátěž při přijímacím řízení do školek a zlepšit informovanost rodičů o zaplněnosti mateřských škol. Elektronický systém by tak měl usnadnit výběr školky a přispět k vyššímu počtu dětí umístěných do mateřských škol již v prvním kole přijímacího řízení.  „Chceme tímto novým elektronickým systémem pomoci rodičům při hledání volného místa v brněnských mateřských školách. Proto jsme stanovili kritéria, podle kterých bude každé dítě ohodnoceno,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka s tím, že systém zprůhlední způsob zařazování dětí do školek.

rodina

Možnost vstoupit do systému a vyhledávat v něm informace o jednotlivých mateřských školách budou mít rodiče od 5. února. Systém jim současně dovolí i vyplnit a vytisknout přihlášku. Všechny potřebné informace tak budou mít rodiče na jednom místě, tedy počty volných míst, termíny pro podání přihlášek i rozhodnutí o přijetí. Po sběru přihlášek a jejich vyhodnocení navíc systém automaticky rozešle rodičům emailové zprávy o přijetí. Tento krok ředitelkám usnadní administrativu, čas i peníze spojené se zápisem. Přihlásit se mohou rodiče na adrese www.zapisdoms.brno.cz.

Jako hlavní kriteria pro zařazení do mateřské školy budou rozhodovat věk dítěte a trvalý pobyt v dané městské části. Rozhodovat bude také věk dítěte nebo to, zda bude školku navštěvovat celodenně nebo jen na pár hodin. Pravidla se snaží o předcházení diskriminaci a zohledňují koncepci školské politiky města, ve které je stanovena jasná vůle umožnit předškolní vzdělávání všem dětem ve věku od čtyř do šesti let s trvalým bydlištěm ve městě Brně.

Jednotná kritéria a bodová hodnocení:

Věková skupina (k 31.8.2012)

Starší 5 let – 560 bodů
3 a 4 letí – 480 bodů
Mladší 3 let – 0 bodů

Bydliště
v MČ školy – 40 bodů
mimo MČ školy – 0 bodů

Brno
V Brně – 240 bodů
Mimo Brno – 0 bodů

Věk
věk v rámci roku – 10 bodů
dílek za jeden den – 0,03 bodu
sudý rok zvýhodněn přičtením dalších 10 bodů

Docházka
Celodenní – 160 bodů
Půldenní – 80 bodů
4 hodiny – 0 bodů

Sourozenec
sourozenec v MŠ – 20 bodů
první v MŠ – 0 bodů


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...