Úrazová nemocnice si nechce konkurovat s Nemocnicí u Milosrdných bratří

Brno, 21. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Úrazová nemocnice v Brně snížila o devět lůžek kapacitu spinální jednotky. Uvedl to ředitel nemocnice Karel Doležal s tím, že nemocnici čeká diskuse s magistrátem a dalšími nemocnicemi o rozsahu péče v chirurgických oborech a o rehabilitačních lůžkách dlouhodobé péče. Podle Doležala si Úrazová nemocnice nechce konkurovat s druhým městským zdravotnickým zařízením, Nemocnicí u Milosrdných bratří.

Chirurgove-operace-na-sale-KT-1

"Nebudeme dublovat některé obory. Nebudeme muset dělat například některé chirurgické zákroky, které dělají lépe u Milosrdných bratří, u nás naopak zase zůstane veškerá traumatologie," řekl ředitel s tím, že se nemocnice dokážou zatím na svých prioritách dobře dohodnout.

Jednotlivé brněnské nemocnice podle Doležala čeká nyní diskuse o rozdělení spádových oblastí vzhledem k jednotlivým odbornostem. To by mělo usnadnit orientaci především brněnským pacientům. "Při jednáních se například potvrdila potřeba rozšířit a zmodernizovat příjmovou ambulanci v Úrazové nemocnici. Měla by poskytovat stálou chirurgickou a úrazovou péči a ulehčila by tak všem lůžkovým zařízením v Brně v akutních případech, které neřeší v mimopracovní době rychlá zdravotní služba," řekl Doležal.

Současnou ekonomickou a personální situaci Úrazové nemocnice označil ředitel za stabilizovanou. "Dokončili jsme poslední rozsáhlejší investiční akce, hlavně zateplení pláště budov a výměnu oken v historických pavilonech na Ponávce," řekl. V nemocnici se uskutečnila rovněž digitalizace rentgenových přístrojů a přenosových počítačových sítí. "Všechny tyto investice nám začínají přinášet potřebné provozní úspory," řekl Doležal.

Jiří Nováček, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...