Úrazová nemocnice omezí akutní lůžka ve prospěch postelí pro doléčování pacientů

Brno, 23. dubna 2012 (MEDIAFAX) - Vedení Úrazové nemocnice v Brně připravuje restrukturalizaci lůžek, na které se dohodlo s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou. Klinice to po podpisu smlouvy s pojištovnou umožní přístup k solidnímu finančnímu zázemí pro příští rok, řekl v pondělí ředitel nemocnice Karel Doležal. Úrazová nemocnice po dohodě s pojišťovnou sníží počet lůžek s intenzivní péčí a počet postelí na spinální jednotce, která pomáhá ochrnutým pacientům po postižení míchy.

Nemocnice_Urazova_Brno

"Postupně vznikne oddělení s třemi desítkami lůžek následné rehabilitační péče pro doléčování pacientů po úrazech a ortopedických a chirurgických operacích," řekl Doležal. Upřesnil, že pro další léta již klinika na Kolišti nepočítá s osmi akutními lůžky a devíti postelemi pro ochrnuté pacienty.

Změnou v lůžkovém systému podle ředitele Úrazová nemocnice zároveň sníží potřebu pacienty převážet k léčení mimo město a brněnský region. „To by měli uvítat zejména senioři," poznamenal Doležal.

V souvislosti se změnami požádalo vedení Úrazové nemocnice magistrát o dotaci na stavební úpravy, které by klinice umožnilo rehabilitační lůžka zřídit.

Podle Doležala se všechny brněnské nemocnice domluvily na rozdělení spádovosti pacientů podle jednotlivých odborností. Lidem v Brně to umožní lepší orientaci mezi klinikami.

"Po domluvě s ostatními klinikami se potvrdila potřeba rozšíření a modernizace příjmové ambulance se stálou chirurgickou a ambulantní péčí. Ty by odlehčily všem lůžkovým zařízením v Brně při řešení akutních případů, které neřeší rychlá zdravotní pomoc v mimopracovní době," upřesnil Doležal.

Jiří Nováček, foto: Úrazová nemocnice v Brně

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...