TV NOVA: V Brně vykradli kancelář firmy Eurovia, podezřelé z nekvalitní stavby D47

Brno, 18. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Zloději ve čtvrtek v Brně vykradli kancelář firmy Eurovia, kterou ministerstvo dopravy podezřívá z nekvalitní stavby dálnice D47. Mluvčí společnosti podle páteční reportáže TV Nova přiznala, že kanceláře jsou místem, kde byly uloženy i dokumenty ke sporné stavbě, zda i ony zmizely, se zatím neví. "V tuto chvíli prověřujeme, zda mezi odcizenými dokumenty byly i dokumenty k D47, protože v těchto kancelářích tyto dokumenty byly," řekla mluvčí společnosti Petra Kučerová. Jde přitom o dokumenty důležité ve sporu o reklamaci díla za miliardy korun.

Bagr-stavba-silnice

Podle informací televize přišel útok zlodějů na kancelář Eurovie jen dva dny poté, co firma oznámila, že zveřejní všechny dokumenty týkající se právě sporné stavby dálnice. "Jsem přesvědčena, že to máme zálohované," vyjádřila se mluvčí k dotazu, zda existují kopie dokumentů.

Vedení Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nařídilo okamžitou a důkladnou kontrolu dálnice D47, podle TV Nova bude do akce kvůli analýze podloží povolané i speciální letadlo, a to všechno ještě před příchodem sněhu.

Dálnice je minimálně částečně postavená na stavebním odpadu, kusech železa nebo stromech. Průzkumné vrty ŘSD zatím prokázaly nevhodný materiál na 8,5kilometrovém úseku D47 u Ostravy. Pomocí letecké multispektrální analýzy teď má být prozkoumaný výrazně delší úsek.

Podle středečního vyjádření mluvčí Kučerové ale společnost Eurovia dosud nedostala od ŘSD ani od ministerstva dopravy žádné konkrétní informace o vadách, ani o tom, v čem měla firma porušit technologický postup při stavbě dálničního tělesa v úseku mezi Rudnou a Ostravou–Hrušovem. Firma se cítí dotčená informacemi v médiích o nekvalitně odvedené práci, proto se rozhodla zveřejnit kompletní sad dokumentů.

David Klempír, Michal Kratochvíl, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:

Komentáře 

 
0 #1 Roman 2011-11-20 11:36
To je náhoda, to je náhoda, to je ale SAKRA náhoda!!!
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...