Mendelova univerzita uctila památku tří akademiků, kteří zemřeli v Nikaragui

Brno, 10. října 2011 (MEDIAFAX) - Akademická obec s rodinami zesnulých uctila v pondělí v aule Mendelovy univerzity v Brně památku tří zesnulých akademiků, kteří zemřeli při dopravní nehodě 28. září při plnění mise v Nikaragui. Řekla to mluvčí univerzity Kateřina Brettschneiderová Loutocká.

pieta_svicka250

"Při pietním aktu drželi přítomní minutu ticha a zazněla také státní hymna," uvedla mluvčí.

Proděkan agronomické fakulty Libor Severa (+40), odborný asistent ústavu lesnické botaniky Zdeněk Hrubý (+39) a odborný asistent v ústavu managementu Tomáš Kotrba (+33) nepřežili ve středu večer 28. září srážku jejich expediční dodávky s kamionem. Tragická nehoda se stala na silnici, která vede z nikaragujského hlavního města Managuy do přístavu León.

Moravští vědci se vraceli z exkurze v chovné stanici krevet a jejich auto se čelně srazilo s protijedoucím kamionem. Nikaragujská média uvedla, že třiašedesátiletého řidiče nákladního auta tamní policie zatkla a poslala do vazby. Z vyšetřování údajně vyplývá, že jel příliš rychle a nezvládl řízení.

Tým 19 vědců a studentů z brněnské Mendelovy univerzity pracoval v Nikaragui na vybudování vzorového tropického statku a univerzitního kampusu od května.

Lenka Horáková, Jiří Nováček


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...