Jak vidí situaci ČR a EU významní ekonomové? Přijďte se podívat na PEF

Brno, 28. března 2012 – První příležitost setkat se a diskutovat se světově uznávanými ekonomy přímo v Brně budou mít tento pátek 30. března návštěvníci Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně. To zde vystoupí známý ekonom Tomáš Sedláček. V dubnu pak fakultu navštíví ještě uznávaný analytik Pavel Kohout a projektový manažer Jet Investment Marek Malík. Všichni tři se ve svých přednáškách budou věnovat především aktuální ekonomické situaci v České republice a EU.

Provozne_ekonomicka_fakulta

„Jsem ráda, že se k nám experti z různých oborů vracejí. I to může být důkaz toho, že jsou tyto diskuze přínosné nejen pro studenty, ale i pro ně samotné," děkanka fakulty Jana Stávková. Tomáše Sedláček, působil jako poradce prezidenta Václava Havla, ministra financí nebo také v Národní ekonomické radě vlády (NERV). Při svých přednáškách a diskuzích vždy dokáže zaujmout svými trefnými přirovnáními, které přibližují poměrně obtížnou ekonomickou problematiku běžnému posluchači. Sedláček je stipendistou Yale University, která ho v roce 2006 ve svém Yale Economic Review zařadila mezi pětici mladých perspektivních ekonomů „Young Guns: 5 Hot Minds in Economics".

Uznávaný analytik Pavel Kohout bude druhým hostem, který se setká se studenty 23. dubna. Patří mezi zakladatele Institutu pro politiku a ekonomiku, působil rovněž v Národní ekonomické radě vlády (NERV) a nyní je členem poradního expertního sboru ministra financí pro důchodovou reformu (PES). Při přednášce se zaměří na očekávané dění v eurozóně a vliv na finanční trhy a veřejné finance. Následně zde vystoupí Marek Malík, který v současné době působí na pozici projektového ředitele ve společnosti Jet Investment . Marek Malík se zaměří na ukázky toho, jak finanční trhy fungují v praxi a jak jsou propojeny s reálnou ekonomikou. Bude vycházet zejména z příkladů z období celosvětové finanční krize, kdy působil v Deutsche Bank v Londýně.

Všechny diskuze jsou přístupné nejen pro studenty a akademické pracovníky, ale také již tradičně pro širokou veřejnost.

(red), foto: PEF


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...