Jak vidí situaci ČR a EU významní ekonomové? Přijďte se podívat na PEF

Brno, 28. března 2012 – První příležitost setkat se a diskutovat se světově uznávanými ekonomy přímo v Brně budou mít tento pátek 30. března návštěvníci Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně. To zde vystoupí známý ekonom Tomáš Sedláček. V dubnu pak fakultu navštíví ještě uznávaný analytik Pavel Kohout a projektový manažer Jet Investment Marek Malík. Všichni tři se ve svých přednáškách budou věnovat především aktuální ekonomické situaci v České republice a EU.

Provozne_ekonomicka_fakulta

„Jsem ráda, že se k nám experti z různých oborů vracejí. I to může být důkaz toho, že jsou tyto diskuze přínosné nejen pro studenty, ale i pro ně samotné," děkanka fakulty Jana Stávková. Tomáše Sedláček, působil jako poradce prezidenta Václava Havla, ministra financí nebo také v Národní ekonomické radě vlády (NERV). Při svých přednáškách a diskuzích vždy dokáže zaujmout svými trefnými přirovnáními, které přibližují poměrně obtížnou ekonomickou problematiku běžnému posluchači. Sedláček je stipendistou Yale University, která ho v roce 2006 ve svém Yale Economic Review zařadila mezi pětici mladých perspektivních ekonomů „Young Guns: 5 Hot Minds in Economics".

Uznávaný analytik Pavel Kohout bude druhým hostem, který se setká se studenty 23. dubna. Patří mezi zakladatele Institutu pro politiku a ekonomiku, působil rovněž v Národní ekonomické radě vlády (NERV) a nyní je členem poradního expertního sboru ministra financí pro důchodovou reformu (PES). Při přednášce se zaměří na očekávané dění v eurozóně a vliv na finanční trhy a veřejné finance. Následně zde vystoupí Marek Malík, který v současné době působí na pozici projektového ředitele ve společnosti Jet Investment . Marek Malík se zaměří na ukázky toho, jak finanční trhy fungují v praxi a jak jsou propojeny s reálnou ekonomikou. Bude vycházet zejména z příkladů z období celosvětové finanční krize, kdy působil v Deutsche Bank v Londýně.

Všechny diskuze jsou přístupné nejen pro studenty a akademické pracovníky, ale také již tradičně pro širokou veřejnost.

(red), foto: PEF


Související články:

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kulturní akce v Brně

<<  Květen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Nejbližší akce
02.06. Agadir uvádí... Zdeňka Pospíšilová..
02.06. Agadir uvádí... Zdeňka Pospíšilová..
08.06. Agadir uvádí... Zdeňka Pospíšilová..
09.06. Čas a paměť..
16.06. Agadir uvádí... Zdeňka Pospíšilová..
25.06. K Nechorám do sklepa 2022..