"Pefka" otevírá nový obor Účetnictví a daně

Brno, 15. ledna 2013 – Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně otevřela pro studenty magisterského studia nový obor s názvem Účetnictví a daně. Vedle vedení vysokoškolských pedagogů by měli studenti získat dovednosti také od odborníků z partnerských firem, informoval mluvčí fakulty Jiří Urbánek.

Provozne_ekonomicka_fakulta

Absolventi oboru by měli najít uplatnění především na výkonných a řídících pozicích ve velkých nadnárodních společnostech, finančních institucích či v auditorských a poradenských společnostech. „Obor vznikl jako reakce na poptávku trhu práce po absolventech, kteří kromě teoretických znalostí mají schopnost tyto znalosti prakticky aplikovat," řekla proděkanka PEF Danuše Nerudová. Obor Účetnictví a daně je výsledkem úzké spolupráce s podnikatelskou sférou, která vstupuje přímo do výuky prostřednictvím přednášek odborníků na daná témata. Některé z vysoce specializovaných předmětů budou zajišťovány těmito odborníky kompletně. „Studenti tohoto oboru budou mít během studia možnost podílet se mimo jiné na tvorbě daňových struktur nebo řešit problematiku fúzí prostřednictvím reálných případů," dodala Nerudová.

Za poslední tři roky je to již třetí nový obor, který fakulta otevřela. V roce 2008 PEF zahájila výuku oboru Management cestovního ruchu, který si ještě před zahájením výuky našel velmi rychle odezvu jak u odborníků z praxe, tak i u studentů. Stejně tomu bylo i u oboru Finance a investiční management v roce 2010 zaměřeného na finanční podnikání.

Pro studenty nového oboru je také určena specializace „Zdaňování a auditing". V rámci ní mohou studenti prohlubovat své znalosti v předmětech jako například Auditing, Selektivní zdaňování spotřeby a Účetnictví a zdanění neziskových organizací. Dále se mohou studenti vzdělávat v oblasti mezinárodních účetních standardů, mezinárodního zdanění, oceňování podniku apod. „Díky našim partnerům z řad prestižní institucí můžeme nabídnout kvalitní teoretické i praktické zázemí," shrnula Nerudová.


Propojení výuky a výzkumu s potřebami praxe je dlouhodobou prioritou PEF. Obor Účetnictví a daně je součástí programu Hospodářská politika a správa a bude vyučován v prezenční formě. Přihlášky ke studiu je možno podat v elektronické podobě do 30. dubna 2013.

Zdroj: PEF


Související články: