Mendelova univerzita otevírá studijní obor Mezinárodní rozvojová studia

Brno, 26. května 2012 (MEDIAFAX) - Fakulta regionálního rozvoje a mezinárodních studií Mendelovy univerzity v Brně získala akreditaci na magisterský studijní obor Mezinárodní rozvojová studia v rámci studijního programu Mezinárodní teritoriální studia. V sobotu to řekla mluvčí univerzity Kateřina Brettschneiderová.

Studenti-v-lavici-vysokoskolaci

Nový magisterský studijní obor je zaměřený na výchovu absolventů, kteří by se měli umět orientovat v problémech rozvojového světa. "Absolventi by měli být schopni využívat teoretické poznatky při určování souvislostí problematiky rozvojových procesů. Měli by být umět najít problémy a navrhnout jejich praktická řešení," řekl Vojtěch Tamáš z Mendelovy univerzity.

Absolventi by měli dosáhnout vzdělání, které by jim umožnilo pracovat na pozicích vedoucích a koncepčních pracovníků mezinárodních rozvojových projektů. Přihlášky uchazečů o studium přijímá univerzita do 10. července 2012, přijímací řízení se uskuteční 3. srpna 2012.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...