V centru Brna vznikne první firemní školka v kraji za 11 milionů

Brno, 22. července 2011 (MEDIAFAX) - První firemní mateřskou školu pro děti svých zaměstnanců na jižní Moravě otevře krajský úřad v Brně. O jejím zřízení rozhodli krajští radní, řekl v pátek mluvčí hejtmanství Jiří Klement.

 

skolka4

Podle jihomoravského hejtmana Michala Haška (ČSSD) chtce úřad vyjít vstříc svým zaměstnancům, kteří často nejsou z Brna a na jejich děti se proto nevztahují kritéria pro přijetí do brněnských školek. "Chceme dát také najevo, že projekty firemních školek mají naši podporu," dodal Hašek.

 

Školku pro padesát dětí zaměstnanců hejtmanství a krajských příspěvkových organizací nechá krajský úřad postavit z mobilních kontejnerů na svém pozenku v Údolní ulici v blízkosti Obilního trhu. Školka přijde na 11 milionů korun a podle mluvčího Klementa zahájí provoz 1. září 2012. "Do té doby krajský úřad umístí prvních deset dětí svých zaměstnanců do dětského koutku Maceška, který funguje v pobočce lužáneckého střediska volného času v Plovdivské ulici," upřesnil Klement.

 

Jiří Nováček

Související články:

Komentáře 

 
0 #2 ema 2011-07-26 17:55
jaká firemní školka??? Kraj ani hejtmanství nejsou firma. Všechny školky co jich tu bylo zlikvidovali, prachy prošustrovali a včil si udělají pro městské a krajské ?zaměstnance? výběrové oddělení pro jejich dětičky, asi aby nepřišli s tím ostatním povlem dokopy a aby se už od malička vyčleňovala ta lepší , rovnější část dětiček.... Je to sprosťárna a hnus. Jo projekty školek mají prioritu... akorát jen pro někoho na ostatní lidi se kašle... už by se tu měl udělat pořídek... zlovůle úředníků už bylo dost.. měli by se stydět.... Výjimečná padesátka a co ostatní???? pane Hašku.....
 
 
+2 #1 Jaroslav Konečný 2011-07-26 16:19
Neni 11M prilis?
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...