Lidé zablokují ulici v Bosonohách, požadují výjimku ze zpoplatnění D1

Brno, 30. června 2011 (MEDIAFAX) - Zrušení výjimky ze zpoplatnění dálnice D1 v úseku Kývalka-Rosice je důvodem, proč lidé ve čtvrtek odpoledne zablokují Pražskou ulici v Brně-Bosonohách. Cílem akce je upozornit Ministerstvo dopravy ČR na katastrofální důsledky zrušení výjimky, řekl starosta Bosonoh Anastazios Jiaxis (SZ).

dav-blokada_ulice250

Výjimka ze zpoplatnění dálnice D1 v úseku Kývalka-Rosice byla zavedena po mnoha urgencích v roce 2006. "Po zrušení výjimky z 1. ledna 2011 se provoz v Bosonohách ztrojnásobil. Po ulici Pražská projede více než 17 tisíc vozidel denně," upozornil Jiaxis.

Snaha o opětovné zavedení výjimky však stále vychází na zmar. "Ministr nechce o znovuzavedení výjimky ani diskutovat. Na situaci přitom opakovaně upozorňovali jak starostové brněnských městských částí, tak Magistrát města Brna i Krajský úřad Jihomoravského kraje," řekl Jiaxis.

Právě z toho důvodu se ve čtvrtek od 15. do 16. hodiny uskuteční happening spojený s blokádou Pražské ulice. "Na akci jsme pozvali i ministra dopravy Radka Šmerdu, pro kterého máme připravený malý dárek," uvedl starosta.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...