Zahájeny Evropské hry handicapované mládeže Brno 2011

Brno, 30. června 2011 - Ve středu večer se v prostorách brněnského Besedního domu uskutečnilo slavnostní zahájení Evropských her handicapované mládeže Brno 2011. Účastníky her, které se konají pod záštitou jihomoravského hejtmana Michala Haška, v moravské metropoli přivítal náměstek hejtmana Stanislav Juránek.

deti-handicapovane-besedni_dum250

Evropské hry handicapované mládeže Brno 2011 jsou mezinárodním sportovním a společenským setkáním mladých lidí s tělesným postižením. Očekávaným počtem účastníků ze zahaničí, rozsahem sportovní části i doprovodného a kulturního programu se jedná o ojedinělou akci evropského formátu, která přesahuje hranice Jihomoravského kraje i České republiky. Akce navazuje na dva úspěšné předchozí ročníky.

Hlavním posláním projektu je integrace dětí a mladých lidí se zdravotním postižením prostřednictvím sportovních aktivit do společnosti. Účast na mezinárodní akci, na kterou se dostaví výpravy z jedenácti zemí Evropy (tradičními účastníky jsou například výpravy z Ruska, Bulharska, Finska), má velký motivační potenciál. Podrobnosti na http://www.emilnadace.cz/evropske-hry-brno-2011/.


Zdroj: Jihomoravský kraj


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...