Primátor předá dar Památníku Leoše Janáčka

Brno, 30. května 2011 - Moravské zemské muzeum obdrží od primátora statutárního města Brna Romana Onderky dar – 4 původní židle s vyřezávaným motivem lyry z domácnosti světově proslulého hudebního skladatele Leoše Janáčka.

 

Pamatnik-janacka

Původní mobiliář skladatelovy domácnosti je součástí expozice v Památníku Leoše Janáčka v Brně. Darované židle pomohou zkompletovat původní sadu 6 jídelních židlí, která sloužila Janáčkovi a jeho manželce do konce jejich života.

„Když se naskytla možnost židle zakoupit, neváhal jsem. Spolu s Janáčkovými na nich při návštěvách jejich „domečku“ sedávala řada významných představitelů brněnského kulturního a hudebního života. Jsou tak přímými svědky časů, kdy v Brně vznikala hudba, jež naše město představila světu,“ uvedl primátor Roman Onderka.     

Slavnostní předání daru se uskuteční v úterý 31. května 2011 ve 13.00 hodin v Památníku Leoše Janáčka ve Smetanově 14. Součástí předání bude i představení expozice Památníku Leoše Janáčka.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...