Politci podepsali v Brně petici za urychlené prosazení realizace R43

Brno, 23. května 2011 (MEDIAFAX) - V pondělí došlo v Brně k podepsání petice za co nejrychlejší prosazení realizace rychlostní silnice R43. Svými podpisy petici zaštítili radní, senátoři a poslanci Jihomoravského kraje. Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek považuje podpisy všech za jasný důkaz toho, že realizace R43 je společnou prioritou k rozvoji kraje.

 

tunel

Rychlostní silnice R43 spojí Brno s Hradcem Králové a Pardubickým krajem. "Nahradí nynější komunikaci I/43, která je s ohledem na četnost dopravních nehod a jejich tragické následky považovaná za silnici smrti," řekl mluvčí Jihomoravského kraje Jiří Klement.

 

Petici k urychlení realizace R43 předložil na společném setkání jihomoravským poslancům, senátorům a radním hejtman Hašek. "Všichni podepsali. Značí to společnou prioritu k rozvoji kraje a jeho hospodářství, nikoliv k vážnému ohrožení, jak slýcháme od některých lidí," sdělil Hašek.

Ten chce ohledně otázek dopravy pozvat na návštěvu Jihomoravského kraje nového ministra dopravy Radka Šmerdu (bezpartijní). "Po ministrovi Bártovi zůstaly mnohé otazníky, ale také sliby. Chceme vědět, jestli bude platit, co nám loni slíbil ministr Bárta," řekl šéf Asociace hejtmanů s ohledem na rychlostní silnici R52, se kterou je spojená výstavba obchvatu Mikulova.

"R52 spojí Brno s Vídní. S poslanci a senátory jsme diskutovali o tom, jak společně bez ohledu na příslušnost pomůžeme tomu, aby se po dvaceti letech o těchto věcech přestalo mluvit a začali jsme je realizovat," sdělil Hašek.

Pomoc by tomu měla dohodnutá jednání s poslanci hospodářského výboru a regionálního rozvoje a také již zmíněné pozvání ministra Šmerdy na jižní Moravu.

Lenka Horáková, ilustrační foto: archiv CCB

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...